Home / Tipy & rady / Ledviny – jaké věci jim neprospívají? 1
Ledviny – jaké věci jim neprospívají? 1

Ledviny – jaké věci jim neprospívají? 1

Také vám maminky v dětství říkaly, že se máte teple oblékat? Nesmíte nachladnout a zejména pak pozor na ledviny. Nosili jsme kvůli tomu dlouhé trička, možná i nátělníky, jen aby byly ledviny v teple. Ledviny jsou velmi důležitý orgán v těle, ovšem málokdo se o ně nějak pečlivěji stará. Přitom je to orgán v těle skrz něj, se čistí krev, zbavuje tělo toxinů a různých dalších nečistot. Jde o ledviny nějak pečovat?

Péči nepodceňujte

Aby v těle ledviny fungovaly tak, jak mají, je nutno o ně i pečovat. Jedině tak vám budou dlouho složit a neobjeví se nějaké záněty, bakterie či další nemoci, které mohou vést až například k dialýze. Ledvinám můžete způsobovat problémy i naoko běžnými věcmi, které provozujete po celý den. Co z běžných věcí, které dělá většina lidí, může škodit ledvinám? A čeho je dobré se vyvarovat?

Nadměrná fyzická aktivita

Nedostatečná míra pohybu tělu škodí, podobně jako nadměrná fyzická aktivita. A to spousta lidí neví. Časté, fyzicky náročné a dlouhé tréninky mohou způsobovat poškozenou svalovou tkáň. Do krve se tak dostávají látky, které mohou v tom nejhorším případě mít vliv na selhávání ledvin. Cítíte extrémní bolest svalů, moč je tmavá, protože se do ní vylučuje krev. Takže i s pohybem je třeba opatrně.

Cigarety a alkohol

To je věc, kterou asi všichni vědí. Škodí nejen ledvinám, ale například celému tělu. Působí na vaši psychickou i na fyzickou stránku. Rovněž má vliv na řadu orgánů, ledviny nevyjímaje. Ledviny mohou být zanesené, nedostatečně pracují a fungují, což má zase vliv na spoustu dalších nemocí.

Bublinkové a ochucené nápoje

Pitný režim je velmi důležitý, ale kromě jiného je důležité také to, co pijete. Bublinkové nápoje nebudou to pravé, zejména když je pijete ve velkém množství. Rapidně se zvyšuje riziko onemocnění ledvin. navíc, když jsou nápoje ještě velmi sladké, pak může docházet k obezitě a hrozí cukrovka druhého typu, což je pro tělo problém.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*