Home / Tipy & rady / Produktivní ráno – jak na to? 2
Produktivní ráno – jak na to? 2

Produktivní ráno – jak na to? 2

Probouzíte se ráno co ráno a vstáváte už s odporem. Nechce se vám vstávat, raději byste se ještě otočili a na pár hodin usnuli, přestože jste šli večer spát celkem brzo. Vaše ráno tak bude unavené, ospalé. Budete nervózní, naštvaní, budou mít problémy po celý den, budou bez energie. Přitom každé ráno může být úspěšné, můžete si jej řídit tak, jak vy sami chcete. Chcete, aby vaše ráno bylo produktivní?

Produktivní ráno začíná brzy

Spousta úspěšných lidí tvrdí, že jejich ráno začíná brzy, vše si pečlivě rozvrhnou a díky tomu vše vychází tak, jak má. S dobrým ránem budete mít den značně delší, stihnete daleko víc věcí a vše bude šlapat. Chaos, stres, nervozita a žádný systém se na vás mohou nepříjemně podepsat. Jak tedy nastartovat produktivní ráno?

Omezte mobilní telefon

Spousta lidí sedí na mobilu nebo počítači dnes a denně a to i několik hodin. Lidé mají stále potřebu kontrolovat vše – zda jim někdo nevolal, nepsal, nechtěl něco důležitého, nesháněl je. Pokud potřebujete pracovat, dejte mobil do jiné místnosti a v počítači neotevírejte maily a nic, co by mohlo rušit. Často lidé tráví kontrolou zpráv a podobně až dvě hodiny denně.

Místnost by měla být chladnější

V přetopené místnosti se pracuje hodně špatně, lidé často vlivem tepla ztrácejí na tempu a intenzitě právě. Raději snižte teplotu, pravidelně větrejte, díky čemuž si zvýšíte činnost mozku a jeho kapacitu.

Pravidelná snídaně

Každé ráno se probudíte a teprve tehdy dumáte nad tím, co si dáte ke snídani? Nebo si řeknete, že si něco prostě koupíte v pekárně? Snídani si vždycky naplánujte, buďto odpoledne předtím nebo rovnou snídaně naplánujte na celý týden. Vyhnete se tak přemýšlení, úvahám, což může zbytečně zaměstnat vaši mysl.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*