Home / Tipy & rady / Jak minimalizovat riziko nákazy virem při cestování?

Jak minimalizovat riziko nákazy virem při cestování?

V době, kdy na nás útočí zákeřný virus, je zapotřebí zvýšit nároky na hygienu a držet se určitých striktních pravidel. Jedním z nich je snaha zůstávat co nejvíce doma a nikam necestovat. Jenže to není stoprocentně možné. Musíte jezdit do práce, na nákupy či k lékaři. Jak tedy minimalizovat rizika nákazy?

Upřednostněte auto před hromadnou dopravou

Ideální stav je, pokud máte vlastní automobil. Pak se totiž během cest nemusíte prakticky s nikým dostat do kontaktu. Další možností je veřejná hromadná doprava. Zde se ale riziko značně zvyšuje, protože v autobusu či vlaku s vámi pokaždé cestuje alespoň někdo další. I při dodržování všech zásad hygieny tudíž roste možnost, že se do vašeho těla nebezpečné viry dostanou. Vnitřek těchto dopravních prostředků navíc nikdy není natolik čistý, abyste měli jistotu, že vám nic nehrozí.

Nemáte vůz? Nevadí, pomůže autopůjčovna

Pakliže nemáte vlastní auto, avšak zároveň disponujete řidičským průkazem, je vhodné si alespoň v některých případech sjednat pronájem auta. Kvalitní autopůjčovna vám nabídne takové podmínky, za nichž se nemusíte k autu dostat složitou cestou, prakticky vše vyřídíte online. Auto přitom máte k dispozici v konkrétní dobu, již si stanovíte.

Jakým stylem se provádí čištění aut z půjčovny?

U zapůjčovaných vozidel samozřejmě nastává problém s hygienou. Nikdy nevíte, kdo vůz používal před vámi. Právě proto je nutné interiér auta dokonale dezinfikovat před tím, než jej začnete využívat. Solidní autopůjčovna na tuto záležitost myslí. Příkladem budiž společnost EasyRent, která všechna svá auta, jež ve vozovém parku pro klienty má, důkladně čistí a dezinfikuje ozonem, což je spolehlivý ničitel drtivé většiny bakterií a virů. Služby vyčištění automobilu pomocí ozonové dezinfekce mohou využít i majitelé vozidel. Ozon dokáže odstranit nečistoty a viry na všech místech vozidla, a to včetně kufru, volantu a sedaček. Jako klienti tak auto dostanete v perfektním stavu, kdy vám nehrozí, že byste se nějakým způsobem z interiéru nakazili. Vozidlo je čistší nežli v autosalonu.

TIP: Dezinfekce, antibakteriální mýdla a další prevence onemocnění v dnešních dobách

Doprava autem je v dnešní době tím nejlepším řešením. Omezíte kontakt s ostatními lidmi na minimum. Zároveň zůstanete plně mobilní. Díky autopůjčovně EasyRent tuto možnost máte i tehdy, nevlastníte-li žádný dopravní prostředek.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*