Home / Návody / Jak na dělení plechů? Pomůže profesionální technika
Jak na dělení plechů? Pomůže profesionální technika

Jak na dělení plechů? Pomůže profesionální technika

Řezání plechových materiálů je nedílnou součástí činnosti mnoha firem a podniků. K opracování je vždy důležité mít k dispozici co nejlepší techniku. Jedině ta totiž zaručí, že práce bude dostatečně efektivní. Při dělení plechů je nezbytné se vyvarovat situaci, kdy jsou jednotlivé oddělené části nerovné a nečisté. Velmi účinné řešení představují systémy od společnosti Bystronic, které si v tomto článku představíme.

Použití laseru

Spolehlivým náčiním, kterým se dá jednoduše provádět dělení plechů, je řezání laserem. Probíhá způsobem, kdy v systému je laserový paprsek, který se přivádí do řezací části přístroje. Je zaostřený tak, že řeže s maximální přesností. Díky tomu se dají provádět úpravy i na velmi tenkých plochách.

Alternativou je pak 3D laserové řezání. Při laserovém dělení plechů se využívá buď plyn v podobě CO2, případně vláknový laser.

Vodní paprsek

Další možností je řezání plechů pomocí vodního paprsku. Ten se využívá i na jiné pevné materiály, takže je jeho možnost aplikace širší nežli laserová technologie. V zásadě funguje tak, že je voda stlačena pod vysokým tlakem pomocí čerpadla. Následně je svedena do úzké trysky, odkud proudí na samotný materiál. Řešení je to nejen účinné, ale zároveň i ekologické, při práci totiž nedochází ke zbytečnému víření prachových částic.

O společnosti Bystronic

Systémy pro laserové řezání a ohraňovací lisy na tuzemský trh dodává firma Bystronic Czech Republic, s.r.o., jež je českým zástupcem švýcarské mateřské společnosti. Kromě samotného prodeje zajišťuje i odborný servis zařízení. Sídlo firmy se nachází v Brně, působí však po celé České republice. Nadnárodní společnost Bystronic Laser AG pak dodává přístroje pro řezání a ohýbání plechů i dalších materiálů prakticky do celého světa. Jejích produktů využívají renomované firmy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo