Home / Životní styl / Jak na kocovinu?
Jak na kocovinu?

Jak na kocovinu?

Kocovinu určitě zná většina z nás. Zatímco večer se příjemně bavíme, k čemuž nám pomáhá konzumace alkoholu, ranní stavy už tak příjemné nejsou. Ba naopak. Pokud chceme kocovině účinně předcházet, existuje řada tipů, které lze provést už v průběhu večera. Hlavní je nemíchat různé typy alkoholu, pít raději čisté destiláty a pravidelně alkohol prokládat nealkoholickým nápojem, ideálně vodou. Té se napijte ještě před tím, než půjdete spát. To by mělo následky ranní kocoviny výrazně snížit. Pokud se i přesto ráno nebudeme cítit nejlépe, určitě nezapomeňte na následující.

Jak na kocovinu?

Kocovina nejčastěji vzniká z důvodu dehydratace, jelikož alkohol á odvodňující účinek. Je tedy naprosto nezbytné mít dostatek tekutin, ideálně vody nebo černého čaje. Na povzbuzení se doporučuje i kofein, ale i ten má stejně jako alkohol odvodňující účinek, proto ho raději vynechá a nahraďte ho sprchou, ideálně střídáním studené a teplé vody. Vaše tělo se začne lépe prokrvovat a tím i odplavovat škodlivé látky. Nezapomeňte také na dostatek stravy, která tělu dodá další potřebné živiny. Doporučuje se například silný vývar nebo česneková polévka, která nejenom zasytí, ale zároveň dodá tělu i tekutiny. Stejně tak účinný je například lák z okurek, který dokáže vrovnat žaludeční kyselost a zmírnit tak pocity nevolností.

Velmi doporučovaný je také med, který je vhodný kvůli obsahu fruktózy. Alkohol se totiž v našem těle změní na toxický acetaldehyd, který právě fruktóza změní na neškodnou kyselinu octovou a z těla ho rychle vyloučí. Pokud to váš žaludek snese, můžete se ráno napravit tím, co vám tento stav způsobilo. Sklenice piva vám dodá nejenom řadu živin, ale také tekutiny. Kromě toho dokáže výrazně rozproudit krev a celý proces regenerace bude mnohem snesitelnější.  I zde však nezapomínejte pít i nealkoholické tekutiny, jinak vás zmiňované pivo ještě více odvodní.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*