Home / Tipy & rady / Jak na stěhování? Pomoct mohou kamarádi i profesionálové
Jak na stěhování? Pomoct mohou kamarádi i profesionálové

Jak na stěhování? Pomoct mohou kamarádi i profesionálové

Stěhovat věci z jednoho bytu do druhého zabere spoustu času, nervů a úsilí. V tomto průvodci vám tedy ukážeme, jak postupovat den po dni a jak si stěhování ulehčit.

Stěhování kanceláří, stěhování domácností, vyklízení Praha. Je jedno, v jakém místě bydlíte. Stěhování potká alespoň jednou v životě každého z nás. Proto je nutné se na něj dobře připravit. V následujících řádcích vám tedy ukážeme několik kroků, které vám tento proces ulehčí.

Naplánujte si stěhování

Stejně jako když si stanovujete nějaký cíl, je dobré i u stěhování určit přesné datum. Na základě kupní či nájemní smlouvy ukažte prstem do kalendáře. Poté nezapomeňte sepsat seznam veškerého vybavení, plánek nového bytu i rozmístění nábytku. A hlavně si promyslete, co zvládnete sami, a s čím vám pomůže stěhovací firma.

Den před stěhováním

Stěhování domácností Praha je poměrně složité. Hlavní město má ve všedních dnech problémy s rychlou dopravou. To by ale na vaše stěhování nemělo mít vliv. Co ale bude mít vliv, bude vaše příprava den před stěhováním. Tehdy byste si měli přepravit základní věci v podobě dokladů, klíčů, důležitých dokumentů a cenností. Nezapomeňte si na stěhovací den domluvit hlídání pro děti i domácí zvířata.

Konečně stěhování

Stěhování velkých bytů i stěhování kanceláří Praha byste měli nechat na odbornících. Pokud ale chcete sami přiložit ruku k dílu, můžete jejich služeb využít jen částečně. Například odvézt lehké věci svépomocí, zatímco to těžké nechat na stěhovací firmě. Stěhovákům pak pomáhejte jen v případě, že si o pomoc sami řeknou. Pokud máte doma opravdu těžké předměty, možná bude vaše asistence potřeba. Například při:

  • stěhování klavírů Praha,
  • stěhování pian Praha.

A jsme u konce

Převoz ze starého do nového bytu je to nejnáročnější. A to už máte za sebou. Teď vás čeká jen vybalování a zvelebování nového domova. To sice také nějaký čas zabere, rozhodně ale nepůjde o tak fyzicky a psychicky vyčerpávající činnost jako samotné stěhování. Jakmile budete mít vybalování za sebou, můžete si plnými doušky užívat nového domova.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*