Home / Tipy & rady / Školní batohy dělají radost, jen pokud jsou pohodlné
Školní batohy dělají radost, jen pokud jsou pohodlné

Školní batohy dělají radost, jen pokud jsou pohodlné

Vaše děti si zaslouží jen to nejlepší. Platí to také o školních potřebách, pokud už absolvují školní docházku. Základním vybavením každého žáka je školní batoh. Důležitou roli hraje jeho kvalita.

Pakliže se vybírají školní batohy pro 2. stupeň, případně vás třeba zajímá nová školní aktovka pro prvňáčka, je nezbytně nutné si všímat ergonomie. Jednoduše řečeno – každý školní batoh musí perfektně sedět, jinak se při delším nošení stává nepohodlným. A nepohodlí snadno způsobí zdravotní potíže. Od otlačenin až po bolesti zad, které se mohou přenést i do dospělosti.

Měkkost a ergonomie zádové části jsou důležitým prvkem

Ve chvíli, kdy vybíráte školní batohy, všímejte si hlavně zádové části. Je správné, pokud je měkká, zároveň ale musí být pevná, aby se příliš neprohýbala, což by celý batoh deformovalo. Je dobré, pokud má dítě možnost si školní batoh či aktovku před nákupem osobně vyzkoušet, aby se ukázalo, zda mu při nošení sedí. Obtížné je to při nákupu v internetových obchodech. Pak si vždy vybírejte pouze kvalitní a osvědčené prodejce a značky. Mezi ně se rozhodně řadí česká firma Stil. Spolupracuje s lékaři a dalšími odborníky, díky čemuž jsou jí nabízené školní batohy a aktovky maximálně ergonomické, pohodlné a zdravotně nezávadné, což je garantováno potřebnými certifikáty.

Pohodlí ovlivní kvalita popruhů

Vybíráte-li nový školní nebo studentský batoh, záleží i na kvalitě popruhů. Musí být dostatečně silné a měkké. Samozřejmostí je pak možnost regulace jejich délky, aby plně vyhovovaly potřebám a fyzickým parametrům dítěte.

Při nákupu školního batohu si všímejte toho, jaké má vnitřní uspořádání. Platí, že čím více má samostatných kapes a přihrádek, tím lépe, protože si v něm pak student snadno uspořádá všechny potřeby, svačinu a další předměty.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*