Home / Zdraví / Jak pečovat o pleť v zimě aneb několik základních rad
Jak pečovat o pleť v zimě aneb několik základních rad

Jak pečovat o pleť v zimě aneb několik základních rad

Zima dává celému našemu tělu pořádně zabrat a u samotné pokožky a pleti to platí několikanásobně. Jak tedy o pleť v zimě pečovat, a co nepodceňovat? Pojďme se na to společně podívat.

Péče o pokožku v zimním období je nesmírně důležitá a hlavně poměrně specifická. Jak to? V zimě dochází totiž k rychlému střídání teplot, fouká hodně studený vítr, ale zároveň svítí vydatné sluníčko. Člověk si to vlastně ani neuvědomí, ale pleť a vlastně celá pokožka našeho těla dostává v zimě opravdu zabrat. Stačí když vylezeme z vyhřátého auta do zimy. Jak o ni tedy správně pečovat?

Jak pečovat o pleť v zimě aneb několik základních rad

Základem je hydratace!

Pokud chcete pečovat o svou pleť dobře již od samého počátku, je základem hydratovat pleť denním používáním dobrého hydratačního krému. Nejlepší jsou krémy s vysokým obsahem aloe vera, kyseliny hyaluronové, glycerinu a mořských řas. Pokud si myslíte, že vaše mastná pleť je dostatečně hydratovaná sama o sobě, jste na omylu! I jiné typy pleti potřebují pravidelnou dávku dobrého krému, tak na to nezapomínejte.

Vyživujte, vyživujte, vyživujte!

Bodem číslo dvě je dostatečná výživa pleti. V zimě jsou mnohými odborníky doporučovány výživné krémy s obsahem vitamínu A a E, ovocných kyselin a samozřejmě UV filtrem. Pokud navíc krém obsahuje výtažek ze slunečnicových semínek, avokáda či hroznových jadérek nebo sezamový olej či bambucké máslo. Máte takřka vyhráno a vaše pleť dostane dokonalou dávku potřebné výživy.

Nezapomeňte ani na občasnou pleťovou masku, která je doporučována přibližně jednou týdně. Dodává totiž kůži prospěšné látky v koncentrované formě a opravdu pomáhá.

Jak pečovat o pleť v zimě aneb několik základních rad

Nepodceňujte ani večerní čištění

I přesto, že používáte kvalitní krémy s UV filtrem a mnoha živinami, nepodceňujte večerní a ranní čištění, protože i dokonalá péče s kvalitními krémy přijde bez tohoto zkrátka vniveč. Jen díky správnému čištění proniknou krémy, tam, kam opravdu mají a dodají pleti správnou výživu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*