Home / Móda / Jak pečovat o své nehty
Jak pečovat o své nehty

Jak pečovat o své nehty

Každý člověk si musí sám rozhodnout, který typ péče o nehty mu vyhovuje. Někdo je nosí krátce zastřižené, nenalakované, jiný zase pečlivě tvarované, dlouhé a zářivě barevné. Jedno ale mají společné: pokud nemáte umělé gelové nehty, musíte se o ně pravidelně starat.
Pravidelná péče je prvním pravidlem a zároveň otazníkem. Jak často je pravidelně? Mezi děvčaty se traduje, že jednou týdně je to běžné a pro mnoho stylů manikúry i ideální. Pokud máte krátké nehty, po týdnu je dobré jejich délku zkorigovat. Dlouhé nehty se naopak zpravidla po týdnu bez pilníčku začínají lámat.

Pilník nebo nůžky? Traduje se, že manikurní nůžtičky nechávají konce nehtů náchylné k rozštěpení. Proto by mělo být dobré, po ostříhání taky zapilovat. Jenže tady nastává problém u pilníku. Někdo tvrdí, že mu železný pilník ničí, ale skleněný je perfektní. Jiný zase, že skleněné nic nezpilují a papírové vedou na celé čáře. Každému nehtu vyhovuje jiný typ pilníku. V této oblasti nezbývá než zkoušet, která varianta vyhovuje nejvíce.

Jak pečovat o své nehty

Častým problémem bývá také pevnost nehtu. Odborníci doporučují zinek, ženy a manikérky zase vyživující laky. Obojí je snadno k sehnání v jakékoli lékárně. Nejlepší je tyto obě metody zkombinovat. Lak se postará o výživu, zinek o pevnost i v případě, že nebude příležitost nehty nalakovat.

Okousaná a suchá nehtová lužka rovněž trápí mnoho žen a dívek. Působí rušivě, jsou nepříjemná a často bolí. Nemluvě o štípavém pocitu při použití odlakovače. Když obyčejné krémy nestačí, přijdou na řadu olejíčky. Manikérky tvrdí, že stačí i obyčejný olivový olej. Případně koupíme požadované pečující vodičky ve specializovaných prodejnách péče o nehty a krásu. Dnes už se tento rituál stává běžným i při domácí manikúře, proto na pečující oleje na nehty můžeme narazit stále častěji i v obyčejných drogeriích.

Ruce jsou součástí osobnosti a nehty jejich koruny. Je jen a jen na člověku, jak své královské klenoty bude opečovávat a jak je nazdobí. Péče o nehty není povinnosti, mělo by jít o milý relaxační rituál a hlavně je důležité, aby se vám vaše nehty opravdu líbily.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*