Home / Tipy & rady / Jak přestěhovat spotřebiče
Jak přestěhovat spotřebiče

Jak přestěhovat spotřebiče

Stěhování nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti. O to méně, pokud nás čeká přemisťování spotřebičů nebo křehkého nábytku. Jak na to?

Profesionální pomoc je vždy jistota

Stěhování zvládnete lépe, když si včas zajistíte profesionální pomoc. Stěhování pomocí firmy je zárukou, že se všechny kusy nábytku, ale také vaše spotřebiče, dostanou na nové místo určení v pořádku a bez újmy. Když se o přestěhování spotřebičů snažíte svépomocí, můžete poškodit nejen přístroj, ale také zdivo a podlahy, po kterých se spotřebič pohybuje.

Myslet byste měli také na své zdraví. Profesionální stěhovací firmy mají ve výbavě potřeby pro stěhování, které zajišťují bezpečnost nejen pro spotřebiče, ale také pro zaměstnance firmy. Rozhodně si nikdo nepřeje, abyste kvůli jednomu stěhování lednice, mrazáku, nebo třeba pračky měli trvale poškozené zdraví. Stěhovací firma je také pojištěná a když se spotřebiči během přepravy cokoliv stane, dostanete plnou náhradu. To v případě stěhování svépomocí nikdy nemáte.

Stěhujeme lednici

Rozhodli jste se, že to zvládnete? Dobře. Nejprve z lednice vyjměte všechny předměty a vložte je do chladicích boxů nebo tašek, aby vydržely během převozu na novou adresu. Lednici odpojte od elektrického proudu a dobře ji očistěte. Vnitřek umyjte jarovou a octovou vodou, spotřebič osušte a nechte vyvětrat. Následně dveře zavřete a zalepte páskou proti otevření. Ukotvěte kabeláž ke spotřebiči tak, aby se během manipulace s lednicí neuvolnila.

Stěhujeme pračku

Každá pračka má aretační šrouby, které jsou během užívání spotřebiče povoleny. Pro stěhování ale musíte buben pračky zajistit, aby se nepohyboval a nepoškodil. Pračku stěhujte vždy ve vertikální poloze. Po příjezdu na nové místo určení opět uvolněte aretační šrouby spotřebiče a zkontrolujte, zda je pračka v pořádku a bez oděrek.

Každý spotřebič před převozem umyjte, osušte a zajistěte, aby se kabely nepohybovaly a nepřekážely bezpečné manipulaci s přístrojem.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*