Home / Zajimavosti / Zdravý spánek krok za krokem. Jak by měl vypadat váš večer?
Zdravý spánek krok za krokem. Jak by měl vypadat váš večer?

Zdravý spánek krok za krokem. Jak by měl vypadat váš večer?

Těžko se nám podaří být dlouhodobě svěží a úspěšní, když nemáme základy pro krásný den. Bez vydatného spánku máme jen částečnou energii pro naše fyzické i mentální aktivity. Zaměřte se na správnou večerní rutinu.

Není to jen o kvalitní matraci

Odborné studie se zaměřují na vliv kvalitní matrace na náš spánek a výsledky jsou skutečně působivé. Kvalitní pružinová matrace, nebo matrace z paměťové pěny, dokonce bývá ozvačována jako zdravotní pomůcka. Dokáže ulevit od bolesti zad, končetin, ale také páteře. Na kvalitní matraci se spí pohodlně. Matrace disponují několika speciálními zónami a přizpůsobují se tak zátěži jednotlivých částí našeho těla. Spánek je komfortní a vydatný. Bez kvalitní matrace se o zdravém spánku nemá ani cenu bavit.

Co ale udělat kromě kvalitní spací pomůcky?

Telefon? Usnete v klidu?

Když si přejete večer ulehnout a vyspat se opravdu dobře, abyste druhý den byli plní energie, odborníci doporučují si do postele vůbec nebrat telefon. Kvůli elektromagnetickému záření se doporučuje, aby ve spací místnosti nebyl vůbec. Projíždění zábavného obsahu vás asi ke spánku příliš nenaláká a stává se, že usnete vyčerpaní až někdy pozdě večer. Místo telefonu si vezměte k ruce velmi nudnou knihu. Něco, co není plné mapětí. Něco, co je velmi klidné.

Po dvou stránkách se vám budou zavírat oči.

Jídlo a pití

Hodinu před spánkem bychom se již neměli napájet a večeře už by také měla být alespoň dvě hodiny za námi. Pokud máte neklidné spaní, vyplatí se vám otočit vydatnost jídel. Na snídani si dejte třeba plechovku pečených fazolí, míchaná vejce, nebo kus masa. Večer už ale jen lehké jídlo, třeba cereálie, nebo jen ovoce. Budete klidněji spát.

Zdravý spánek se nedostaví jen tak sám od sebe. Bude potřeba pro to něco udělat. Výsledek rozhodně stojí za to. Budete se budit odpočinutí.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*