Home / Zdraví / Jak působí na naše zdraví saturejka lékařská?
Jak působí na naše zdraví saturejka lékařská?

Jak působí na naše zdraví saturejka lékařská?

Nemá sice příliš atraktivní vzhled, náš organismus však saturejku lékařskou umí ocenit. Jaké jsou její léčivé účinky a co dalšího byste o ní měli vědět?

Saturejka se po tisíciletí pěstuje ne kvůli svému nenápadnému vzhledu, ale pro svou chuť a léčivé účinky. Jako koření se používá po celém světě. Nahrazuje i černé koření.

Zlepšuje stravitelnost pokrmů

Saturejka pochází ze Středomoří, kde se odjakživa využívá v kuchyni při přípravě jídel. Kromě toho, že skvěle voní a ještě lépe chutná, pomáhá našemu tělu zpracovávat těžce stravitelné potraviny, jako jsou masité pokrmy či luštěniny a zelí, které způsobují nadýmání.

Jak působí na naše zdraví saturejka lékařská?

Saturejka jako bylinka umí zvýšit krevní tlak a ve formě čaje je ideálním lékem na zánět žaludku, tenkého střeva či plynatost střev. Pomůže vám i při akutních a chronických průjmech. Stimuluje činnost celého trávicího traktu, aktivuje slinivku břišní, pomáhá zbavovat se střevních parazitů a celkově posiluje organismus.

Saturejka jako nápoj lásky

Neobvyklou vlastností, které mohou využít jak muži, tak ženy, je, že v lidském organismu vyvolává pocit vzrušení. Tím přispívá k odstranění frigidity žen a impotence mužů. Jelikož je podobně působících bylinek malé množství, stala se saturejka jednou ze základních složek takzvaných nápojů lásky.

Jak vyrobit nápoj lásky?

Zázračný nápoj, po němž lidstvo odnepaměti touží snad víc než po nesmrtelnosti. Jak jej připravit?

Na čajovou směs proti frigiditě a impotenci potřebujete: nať saturejky, yzopu, máty, bazalky a třezalky, list ořešáku a kořen vlaštovičníku. Tuto bylinkovou směs zalijeme z dvou třetin vařicí vodou, dolijeme červeným vínem a necháme až dva týdny louhovat. Po přecezení se doporučuje konzumace 100 ml denně nalačno.

Saturejku zakoupíte v lékárně a specializovaných obchodech s potravinami.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová