Home / Zdraví / Jak se zbavit stresu 1. díl
Jak se zbavit stresu 1. díl

Jak se zbavit stresu 1. díl

Stres se bohužel v posledních letech stává součástí lidského života. Stres se může objevovat v práci, doma, v osobním životě. A může vás ovlivnit naprosto všechno, co děláte. Když je stresu a napětí moc, může to mít vliv na vaše zdraví a náladu. Vyzkoušejte tyto jednoduché a přitom možná nevšední způsoby, kterými stres mohou eliminovat či jej úplně odstranit. Vyzkoušejte je také!

Pročesávání vlasů

Během dne sedíte za počítačem a jste vystavování napětí. Hlava vám těžkne a začíná vás i bolet. Jak z toho ven? Můžete zkusit pročesávat vlasy. Vezměte kartáč a jemně pročesávejte vlasy přibližně patnáct minut. Existuje také pomůcka na masáž hlavy, která vás jistě zbaví bolesti hlavy a uvolní veškeré napětí.

Čokoláda nebo zmrzlina

Dobré jídlo je skvělým pomocníkem k uvolnění stresu. Od rána už vás v práci někdo stresuje a vy nevíte, co dělat? Můžete si dát dobrý oběd, který máte velmi rádi, nebo si nervy obalit s pomocí čokolády nebo zmrzliny. Chcete-li sáhnout po zdravější alternativě, pak může pomoci banán.

Energetická sprcha

Ano, i taková obyčejná sprcha vás může nakopnout a stres odplaví spolu s vodou. V zimě to může být proud teplé vody, který na sobě necháte jemně stékat. Využijte masážní rukavici a masírujte s ní celé tělo, ramena. Myjete-li si hlavu, pak je ideální také masáž hlavy. V létě může pomoci studená voda, která vás nakopne.

Sport

Popřípadě nějaká ta fyzická aktivita. Můžete se jít vyběhat, běhat po schodech nahoru a dolů, jít na box, aerobic či se jít jen projít do lesa nebo na nějakou naučnou stezku. Je to zcela na vás, jakou pohybovou aktivitu zvolíte. Vyčistíte si tak hlavu, do mozku se dostane kyslík a stres může klesnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*