Home / Tipy & rady / Rajčata – levný přínos pro kůži a vlasy
Rajčata – levný přínos pro kůži a vlasy

Rajčata – levný přínos pro kůži a vlasy

Rajčata jsou skvělým druhem zeleniny, kterou si dáte velmi rádi. Hodí se do různých zeleninových salátů, pod maso, k přípravě tradičních italských špaget a mnoho dalšího. Kdo by neznal chléb s máslem a rajčaty. Patří zkrátka do našeho života a někdo si dokonce už neumí představit život bez těchto skvělých plodů. Rajčata toho však umí daleko víc.

Plody, které pomáhají

Rajčata mají mnohem víc účinků, než jen že jsou skvělou zeleninou. Mohou posílit celkové lidské zdraví. Množství vitamínů a minerálů v této zelenině jsou skvělým způsobem, jak si udržet bezchybné vlasy a pokožku. Co všechno mohou rajčata vašemu tělu nabídnout? Podívejte se níže!

Zářící pleť

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak používat rajčata pro zářivou kůži je rozřezat rajčata na dvě půlky a jemně si s jejich pomocí vyčistit pokožku. Vyrovnávají tón pleti a poskytují správnou barvu pokožce. Můžete také smíchat med s rajčatovou šťávou a nanášet na pokožku. Nechejte patnáct minut působit a poté smyjte.

Utěsňuje póry

Rajčata jsou přínosem pro utěsnění pórů pokožky. Přidejte čtyři kapky rajčatové šťávy na jednu polévkovou lžíci vody. Smíchejte, naneste na obličej s pomocí bavlněných tamponků a nechejte působit patnáct minut. Při pravidelné aplikaci se mohou póry zmenšit.

Přírodní opalovací krém

Rajčata mají vysoký obsah antioxidantů, zejména obsahují lykopen, který může působit jako přírodní opalovací krém. Lykopen chrání pokožku před UV paprsky. Ideálně je konzumovat nejméně pět polévkových lžiček rajčatové pasty denně po dobu tří měsíců. To vás může přirozeně ochránit před spálením od sluníčka.

Mladistvá pokožka

Rajčata umožňují kůži pomoci absorbovat kyslík a zabránit tak známkám stárnutí. Rajčata mohou být denně konzumována, aby se udržela mladistvá pokožka. Brání poškození buněk, zčervenání pokožky i jemných vrásek. Slouží také jako přirozená léčba pokožky.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*