Home / Finance / Jak si hledat novou práci?
Jak si hledat novou práci?

Jak si hledat novou práci?

Přišli jste najednou z ničeho nic o práci? Nejste aktuálně ve svém zaměstnání spokojeni a říkáte si, že by vám prospěla nějaká změna? Hledání práce je často stresující činnost a to zejména ve chvíli, kdy jste o práci přišli. Přišli jste o jeden zdroj příjmu a ten musíte co možná nejdříve nějak nahradit. Jenže, jak na to? Odepisujete na inzeráty, ale pořád nic?

Životopis a pak čekáte

Hledáte různé inzeráty, které nabízejí práci, která vás zaujala. Přečtete si pečlivě inzerát, stále splňujete všechny požadavky? No pak nezbývá nic jiného než odeslat svůj životopis. Při troše štěstí vám odepíšou, pozvou na pohovor, kde zazáříte, a nová kariéra je na světě! Samozřejmě je toto všechno ideální varianta. Ne ihned se tak stane. Hledat práci je dobré systematicky.

Obvolejte staré kontakty

Hledáte-li práci a máte kontakty v jiných firmách, pak zkuste oslovit je. Možná vám někdy v minulosti práci nabízeli, tak proč se nezeptat, zda se něco u nich náhodou neuvolnilo? Za to přeci nic nedáte, připomenete se a kdoví, třeba se podaří sjednat si schůzku.

Tip: Hledáte práci, ale přitom stále studujete VŠ? Váš hlavní protivník bude především chybějící čas. S ním vám pomůže služba vypracování diplomové práce, případně vypracování bakalářské práce na zakázku. Vše anonymně a na doporučení tisíců spokojených studentů.

Pište do firem, které jsou vaším snem

Máte ve svém oboru pár firem, kde by pro vás bylo ctí pracovat? Pak jim pošlete svůj životopis. A to i v takové situaci, kdy nikoho nehledají. Kdoví, třeba zaujmete a oni si vás životopis založí a ve chvíli, kdy budou někoho nového potřebovat, se vám ozvou.

Správný motivační dopis

Životopis je v dnešní verzi již zkrácený a vyjmenováváte v něm takové pracovní úspěchy, na které jste pyšní. Podcenit však nesmíte také motivační dopis. To je obvykle to první, co personalisté čtou. Když nezaujmete v tomto ohledu, nemusejí si váš životopis ani přečíst a na pohovor vás nepozvou. Buďte originální, nepoužívejte otřepané fráze typu „budu rád, když mne budete kontaktovat“ „Rád se zúčastním osobního setkání“ a podobně. Originalitou zaujmete!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*