Home / Tipy & rady / Mobilní klimatizace a jejich výhody
Mobilní klimatizace a jejich výhody

Mobilní klimatizace a jejich výhody

Přestože venku panují ještě téměř zimní podmínky, mnozí z vás se už jistě těší na léto. Během letních měsíců je však mnohdy značně nepříjemné mít vedro uvnitř domácnosti či kanceláře. Abyste tomu zabránili, je na čase už nyní uvažovat o pořízení klimatizace. Levným, přitom ale poměrně účinným řešením se jeví mobilní klimatizace.

Levnou mobilní klimatizaci si může dopřát takřka každý majitel domácnosti

Asi největší předností, jíž se mohou pochlubit prakticky všechny mobilní klimatizace, je nízká pořizovací cena. Nejlevnější modely od předních světových výrobců se dají pořídit v ceně lehce nad 10 tisíc korun, leckdy ještě výhodněji. Příkladem jsou třeba mobilní klimatizace Remko, které jsou dostupné ve vybraných tuzemských kamenných a internetových obchodech. Pakliže si zvolíte správný eshop, získáte k nim prodlouženou záruční lhůtu, což jen dokazuje, že produkty této značky patří k nejkvalitnějším na trhu.

Nespornou předností mobilních klimatizací je fakt, že nemusíte provádět žádné stavební úpravy a složitou instalaci. Pouze je stačí zapojit do zásuvky s elektřinou a zajistit odvod teplého vzduchu z trubice mimo objekt. Rouru vložíte kupříkladu do okna.

Mobilní klimatizace a jejich výhody

V neposlední řadě mají mobilní klimatizace výhodu ve snadné přenositelnosti. Zařízení lehce přesunete z jedné místnosti do druhé dle vaší potřeby, hravě to zvládne i méně fyzicky nadaný jedinec či dítě.

Split klimatizace – profesionální řešení

Pakliže hledáte přeci jen stálejší řešení, investujte do split klimatizací. Ty se instalují napevno, přičemž jedna část zařízení je venku, například na fasádě domu, druhá je pak obvykle umně zakomponována uvnitř místnosti tak, aby nerušila celkový vzhled. Kvalitně provedené split klimatizace si vlastně ani nevšimnete, navíc vás neruší její chod, protože hlučnější část je vně objektu.

U split a multisplit (s větším množstvím vnitřních částí) klimatizačních jednotek je však potřeba počítat s výrazně vyšší pořizovací cenou a nutností určitých stavebních úprav. Proto je jejich instalace vhodná zejména při výstavbě, potažmo rekonstrukci domácnosti, kanceláře a dalších prostor, v nichž chcete mít celoročně příjemnou pokojovou teplotu.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*