Home / Návody / Jak si vybrat vhodný zubní kartáček

Jak si vybrat vhodný zubní kartáček

Péče o zuby by být měla absolutní součástí naší každodenní hygieny. Jaká kritéria není možné opomenout při nákupu kartáčků, se pokusíme vysvětlit v následujícím textu. Rozhodně je třeba vyměňovat zubní kartáčky maximálně jednou za čtvrt roku a není nutné na nich šetřit. Uspořené peníze za levné zubní kartáčky pak budete potřebovat za zubní výplně či implantáty. A taková spořivost se rozhodně nevyplatí.

Od přírodních zdrojů k zubním kartáčkům

Některé „primitivní“ národy stále využívají kořeny, větvičky a byliny k čištění zubů. Účinnost přírodních zdrojů bývá srovnatelná s prostředky, jež používáme my, „civilizovaní“ lidé. Rozdíl mezi námi a lidmi žijícími v symbióze s přírodou je hlavně v přijímané potravě, která se negativně podepisuje na stavu našich zubů. A protože přírodní národy nevypijí tolik slazených nápojů, kávy, čaje a nesnědí tolik sladkostí, cukru, masa a chemicky upravovaných potravin, je jejich hygiena postačující způsobu života, jakým žijí.

Nejlepší jsou kartáčky s malou hlavou a štětinami střední tvrdosti

Zubní kartáčky jsou tedy nejdůmyslnější nástroje k odstranění plaku, jaké známe. Při volbě vhodných kartáčků pro všechny členy rodiny bychom se měli řídit jejich velikostí, délkou hlavy, tvrdostí štětin a směrem svazků štětin. Pro každého jednotlivce se hodí určitý typ. Krátká hlava zubního kartáčku je lepší než delší, neboť se dobře dostane ke každému zubu, a to i do zadních částí ústní dutiny. Zároveň je schopna nasměrovat správné čištění konkrétního zubu. Střední tvrdost se doporučuje pro dokonalé odstranění plaku, na který jsou kartáčky se slabou tvrdostí štětin krátké. Tvrdé kartáčky, jež bývají běžně v prodejnách nabízeny za nejnižší ceny, mají nevýhodu v možném poranění dásní a skloviny. Ostré konce štětin mohou také způsobit nevratná poškození zubní struktury a dásní, nejideálnější jsou syntetické štětiny se zaoblenými konci.

Svěřte svůj chrup profesionálům

O radu si požádejte svého zubaře, zubař Praha ze zubní ordinace Praha nabízí kromě běžných ošetření a prohlídek komplexní péči o zuby, kam spadají dentální hygiena Praha, bělení zubů Praha a péče o zubní implantáty. Profesionální personál spolu s moderními přístroji a individuálním přístupem k pacientům jsou ideální cestou efektivní péče o chrup.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo