Home / Hobby / Jak sportovat v těhotenství?
Jak sportovat v těhotenství?

Jak sportovat v těhotenství?

Jste zarytá sportovkyně, která se sportu nechce vzdát ani v těhotenství? Ráda byste sportovala až do poslední chvíle, ale nechcete ublížit miminku? Pojďme se společně podívat, co vše lze dělat v těhotenství bez rizika!

Přestože těhotenství není nemoc, pamatujte na to, že se nic nemá přehánět a méně je mnohdy více. V pokročilejších stádiích těhotenství není nutné se sportem a pohybem přestávat, ovšem aktivity vybírejte důkladněji. Přeci jen bude stále těžší udržet rovnováhu, zmenší se vaše celková pohyblivost v oblasti trupu a budete se i více zadýchávat. Pokud je tedy u vás vše bez komplikací a chcete se již do sportu vrhnout po hlavě, pojďme se společně podívat, jakým sportům se v těhotenství můžete bezstarostně oddávat!

Čemu se v těhotenství věnovat?

Jak sportovat v těhotenství?Velice doporučovaná je v těhotenství obyčejné chůze (walking) neboli sportovní chůze. Dochází tak k procvičení vytrvalosti. Navíc pomáhá při otocích nohou, mizí nevolnosti a působí preventivně proti nízkému tlaku. V mnoha městech v naší republice se lze v dnešní době přihlásit také do outdoorových lekcí pro těhotné, které kombinují svižnou chůzi, kompenzační a posilovací cviky, správné dýchání a strečink.

Pro relaxaci nejen těla, ale i mysli, je doporučovaná jóga, pilates či tai-či. Například díky józe se naučíte prožívat těhotenství, najdete vnitřní klid a naučíte se správné dýchat. Cvičení navíc zvládnou i netrénované ženy, takže začátečnice, pokud chcete něco dělat, do toho! Vyhýbat se nemusíte ani plavání, tanci či cvičení na míči. Pokud jste v opravdu dobré kondici, odpouštět si nemusíte ani jízdu na kole či běžky.

Jak sportovat v těhotenství?Hlavně nikdy nezapomeňte, že:

  • Sportovat v těhotenství nelze na doraz a do posledních sil
  • Pokud vás zachvátí pocity slabosti či mdloby, je nutné ihned přestat, odpočinout si a dodržovat pitný režim. Kontrolujte i svou tělesnou teplotu!
  • Posilování není nejvhodnější sport, stejně jako horolezectví, bojové sporty či potápění
  • Špatné počasí při sportu v těhotenství by se nemělo podceňovat
  • Intenzitu musíte zvolit vždy dle své momentální kondice

Nebojte se tedy sportu v těhotenství, předcházíte bolestem zad, snižujete riziko trombózy, udržujete se v dobré kondici a hlavně? Vylučujete endorfin neboli hormon štěstí. Dobrá nálada zaručena!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*