Home / Móda / Jak správně pečovat o své vlasy?
Jak správně pečovat o své vlasy?

Jak správně pečovat o své vlasy?

Husté, dlouhé a plné života, doslova kvetoucí a krásné. To jsou nepochybně vysněné vlasy každé ženy. Jak ale docílit vytouženého efektu, když nám nenadělila příroda do vínku dokonalost?

Péče o vlasy je samozřejmě nutná, ale nic se nesmí přehánět. Vlasy si proto nemyjte každý den, došlo by totiž k jejich oslabení a vytratil by se i tolik očekávaný lesk. Každodenní mytí vlasy vysušuje a mají pak větší tendenci k lámavosti. Naprosto postačí, pokud si vlasy budete mýt dvakrát týdně, stačí si jen vybrat opravdu kvalitní šampon.

Pokud chcete mít zdravé vlasy, je třeba začít od kořínků. V případě, že vlasová pokožka trpí častými lupy nebo mastnotou, je třeba začít jednat. Ať už jde o změnu šamponu, kondicionéru nebo třeba krátké masáže po mytí. Zkusit můžete i ricinový olej nebo novinku na trhu v podobě vlasových masek. Pokud je to možné, zapomeňte i na časté a dlouhotrvající fénování. Odborníci v tomto případě radí – dvacet minut a dost!

Jak správně pečovat o své vlasy?

Co vlastně patří mezi nejčastější problémy?

Často chybí vlasům „jen“ dostatečný přísun vitamínů a minerálů. V jídelníčku nám tak schází jen dostatek vápníku, křemíku, hořčíku či vitamínu B. Pokud si dopřejeme trochu mléčných výrobků či vajec, nemůžeme nic zkazit. Nezapomínejme ani na železo!

Další příčinou pak mohou být hormonální změny v období těhotenství nebo klimakteria nebo poruchy látkové výměny, které by měl včas podchytit ošetřující lékař. Svým vlasům musíme také dopřát dostatek vzduchu (tedy omezit culíky a pokrývky hlavy na minimum), stejně tak bychom se měli co nejméně stresovat, protože i náš duševní stav se může nepříznivě odrazit na kvalitě vlasů. Léky, stresové situace a špatné životní prostředí samozřejmě vlasům škodí v míře větší než vrchovaté. V případě, že si necháváte čas od času barvit vlasy, obraťte se raději na kvalitní kadeřnický salon. A pozor – časté barvení vlasům škodí víc, než si myslíte!

Pozor dejte i na to, čím si vlastně vlasy češete. Nekvalitní nebo příliš hrubý kartáč může poškodit pokožku hlavy, čímž vlastně nepřímo uškodí i vašim vlasům.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*