Home / Finance / Jak uložit peníze do zlata?

Jak uložit peníze do zlata?

Spousta lidí si myslí, že investice do zlata je k dispozici jen vyvoleným. Opak je ale pravdou. Ne, nemluvíme teď o nákupu zlatých šperků, na mysli máme spíš zlaté slitky či mince. Koupit se dají i online a nic zvláštního k tomu nepotřebujete. Dokonce ani statisíce na kontě.

Do zlata může investovat skutečně každý. Zlaté slitky se totiž dají sehnat už třeba od tisícovky, pokud si vyJak uložit peníze do zlata?berete malý slitek (např. 1 g zlata). Na druhou stranu je možné investovat statisíce. Jen pak v takovém případě nesmíte platit hotově. Prodejci totiž nesmí v hotovosti přijmout částku větší, než je hodnota 250 gramů zlata (je to něco přes 200 000 Kč).

Proč vložit své peníze právě do zlata?

Cena zlata stabilně stoupá a jistě tomu tak bude i nadále. Prodává se s nulovou DPH, je tedy jedinou komoditou, do níž vložíte své peníze, aniž byste museli platit 21% povinnou daň. Nákup nemusíte hlásit žádným úřadům, ani není nutné se legitimovat. Slitky jsou sice číslované, podobně jako bankovky, ale jestli toužíte po zcela anonymní investici, nabízí se možnost koupit zlaté mince.

A kde tedy nakupovat?

Investiční zlato se dá nakoupit i online, obzvlášť pro začátečníky je však lepší, když se přijdou na všem domluvit osobně. Mohou tak udělat například v Obecním domě v Praze, kde sídlí největší a nejstarší dovozce investičního zlata. Prodává výhradně značkové slitky švýcarské kvality, z těch nejžádanějších lze jmenovat Munze Osterreich, Pamp a Argor-Heraeus.

Jak získáte své peníze ze zlata zpět?

Přece zpětným výkupem. Opět tak učiníte v Obecním domě v Praze, výkup slitků a mincí je přitom stejně rychlý jako jejich prodej. Až tedy budete potřebovat své zlato přeměnit zpět na finanční obnos, víte, kam se vydat. Výkupní cena se, stejně jako ta prodejní, mění každý den, takže vždy prodáváte i nakupujete za aktuální hodnotu.

Tip na závěr: Preferujte zlato ve fyzickém vlastnictví. Vyhněte se tzv. spoření do zlata, kdy jen dáváte peníze a zlato dostanete až po mnoha letech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*