Home / Nezařazené / Starým typům mobilů odzvonilo, dnes jsou trendem chytré telefony
Starým typům mobilů odzvonilo, dnes jsou trendem chytré telefony

Starým typům mobilů odzvonilo, dnes jsou trendem chytré telefony

Jak tomu bývá, nové technologie postupně zastiňují ty staré. To platí i u mobilních telefonů. Trhu teď kralují chytré telefony a Češi nekupují nic jiného. Chtějí totiž mít stále po ruce internet a další užitečné funkce nebo aplikace, které nabízejí. Celkový podíl smartphonů na trhu tvoří podíl kolem 80 procent.

Zájem o tyto přístroje stoupá a oproti předchozím rokům byl nárůst prodeje o 20 procent. Společně se zájmem o chytré telefony roste i zájem o internet v mobilu, který nabízejí již všichni operátoři na našem trhu. Není se čemu divit, že po srovnání cen tarifů jaké mají v zahraničí, se operátoři zaměřili, na budoucí zdroj příjmů mobilní data.

Starým typům mobilů odzvonilo, dnes jsou trendem chytré telefonyLetos v lednu si tarify s internetem v mobilu pořídilo o jednu třetinu zákazníků více, než tomu bylo před rokem a k navýšení spotřebě dat došlo o více než 600 procent a průměrná spotřeba dat na uživatele o 500 procent. Je to razantní navýšení spotřeby dat, a pokud to půjde stejným tempem, dostaneme se na přední příčky v používání dat. Průměrná spotřeba zákazníků je kolem 160 MB měsíčně, ale většina průměrných uživatelů se dostane pod hranici 150 MB za měsíc.

Hlavním důvodem popularity chytrých telefonů jsou právě jejich funkce a aplikace. Největším lákadlem jsou především pro mladé lidi, kteří na chytrých telefonech stráví spoustu času. Hlavním důvodem, který mladí lidé uvádí, proč jsou chytré telefony tak oblíbené, je možnost být neustále v kontaktu se svými přáteli a možnost sdílení videí a obrázků či zábavných aplikací. Kromě využívání internetu v mobilu pro zábavu s ním vyhledávají i potřebné informace, které potřebují.

Starší lidé oceňují na mobilních datech především praktičnost a užitečné aplikace jako jsou jízdní řády, emaily a vyhledávání zboží. Internet v mobilu také umožňuje prakticky řešit pracovní záležitosti a komunikaci mezi obchodními partnery.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*