Home / Tipy & rady / Ledviny – jaké věci jim neprospívají? 2
Ledviny – jaké věci jim neprospívají? 2

Ledviny – jaké věci jim neprospívají? 2

Také vám maminky v dětství říkaly, že se máte teple oblékat? Nesmíte nachladnout a zejména pak pozor na ledviny. Nosili jsme kvůli tomu dlouhé trička, možná i nátělníky, jen aby byly ledviny v teple. Ledviny jsou velmi důležitý orgán v těle, ovšem málokdo se o ně nějak pečlivěji stará. Přitom je to orgán v těle skrz něj, se čistí krev, zbavuje tělo toxinů a různých dalších nečistot. Jde o ledviny nějak pečovat?

Péči nepodceňujte

Aby v těle ledviny fungovaly tak, jak mají, je nutno o ně i pečovat. Jedině tak vám budou dlouho složit a neobjeví se nějaké záněty, bakterie či další nemoci, které mohou vést až například k dialýze. Ledvinám můžete způsobovat problémy i naoko běžnými věcmi, které provozujete po celý den. Co z běžných věcí, které dělá většina lidí, může škodit ledvinám? A čeho je dobré se vyvarovat?

Nedostatek spánku

Máte pocit, že osm hodin spánku je pro vás zbytečný luxus? Máte tolik práce, po ní si chcete trochu odpočinout, užít? Spíte šest a méně hodin? Není spánek úplně kvalitní, chodíte spát v různou dobu? To všechno má vliv na pravidelný spánek. A nedostatek spánku zase má vliv na spoustu nemocí, například na ledviny.

Léky na bolest

Občas vás bolí břicho, ruce, nohy, zuby, hlava a podobně. Jste-li doma, je večer, pak jednoduše na chvíli zvolníte nebo si jdete dřív lehnout a je po bolesti. Když jste však v práci nebo s přáteli, potřebujete se bolesti zbavit, pokud možno ihned. Sáhnete po lécích na bolest. Když je však užíváte opravdu hodně, zatěžuje to ledviny, což může stav vašeho těla ohrozit.

Až moc tekutin

 Nic se nemá přehánět, všeho s mírou, to se povětšinou říká a platí to. Tělo musíte udržovat hydratované, ovšem nesmíte to s konzumací tekutin přehánět. Budete-li denně popíjet třeba čtyři litry tekutin a ještě ne zdravých, může to vést k minerálovému zvratu, což tělo také zatěžuje.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*