Home / Tipy & rady / XL pomůcky pro imobilní pacienty a seniory
XL pomůcky pro imobilní pacienty a seniory

XL pomůcky pro imobilní pacienty a seniory

S postupem času nebo díky nešťastné náhodě se každý z nás může dostat do situace, kdy se jakýkoliv pohyb stává velmi obtížným. Naštěstí je tu široká nabídka nejrůznějších pomůcek, které mohou ulehčit imobilním pacientům, seniorům i pečujícím sestrám každý den.

Vzhledem k neschopnosti pohybu se tito lidé často potýkají s obezitou. Ta může zhoršovat nejen fyzický stav, ale výrazně znesnadňuje i samotnou péči. Při vybírání kompenzačních pomůcek je tedy důležité myslet na konkrétního uživatele a jeho potřeby. XXL pomůcky mají nejen zvýšenou nosnost, ale nabízí například i širší sedačky pro pohodlné a důstojné používání.

Pomoc při základních potřebách

Koupelnové doplňky, jako jsou madla a sedačky na vany, pomáhají při tak běžné činnosti jako je očista. Madlo, které může být rovné nebo zahnuté má na povrchu gumové protiskluzové kroužky a stává se tak bezpečným pomocníkem při dosedání, vstávání nebo jako podpora ve sprchovém koutě. Sedačka na vanu v provedení XXL je vhodnou pomůckou pro pacienty s vyšší hmotností.

Univerzální sedačka do vany je velmi stabilní pomůckou pro seniory. Díky ní uživatel sedí nad vanou a nemusí tak vynakládat velkou dávku energie při vylézání z vany.

Bezpečný a pohodlný pohyb

Pokud je pohyb stále těžší, je na místě zajistit alespoň možnost přesunu z místa na místo. Čtyřkolová chodítka jsou velice stabilní a jsou určená jak do exteriéru, tak i do bezbariérového interiéru. Mají bezúdržbová gumová kolečka a přítlačné brzdy s možností aretace. Chodítko je většinou vybaveno také sedátkem se zádovou opěrou, které slouží k příležitostnému odpočinku. XXL varianta má nosnost 225kg.

Pokud již pacient nezvládá přejít z místa na místo s pomocí chodítka, je vhodné zajistit invalidní vozík. Ten je možné vybavit pro pohodlí nohou spojenou stupačkou a stabilizační vzpěrou, která zvyšuje podporu pacienta při sezení i během jízdy. Zdvojený kříž a pevné spojovací prvky rámů pak zajišťují nosnost až 300kg.

Pro pohyb venku je skvělým pomocníkem elektrický skútr. V XXL provedení je jeho nosnost až 200kg a maximální rychlost 15km/hod. Skútr je vybaven košíkem, zpětným zrcátkem a kompletním osvětlením včetně blikačů. Snadné ovládání směru jízdy, elektromagnetická brzda a bezpečnostní pás zajišťují bezpečnost seniora. Díky těmto vlastnostem je skvělou pomůckou pro seniory, kteří si mohou dojet na poštu nebo na malý nákup sami.

Pro přesun imobilních pacientů slouží přesuvné podložky a pásy. Tyto pomůcky usnadní polohování pacienta na lůžku i jeho přesun na vozík. Podložky i pásy jsou vyrobeny z příjemného materiálu, mají různé velikosti a nosnost do 200kg.

Nechte si pomoci a usnadněte si pohyb nebo péči o své blízké. Na některé výrobky přispívají zdravotní pojišťovny částečně nebo je dokonce hradí v plné výši.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*