Home / Tipy & rady / Máte pro svého mazlíka dobrého veterináře? Měli byste!

Máte pro svého mazlíka dobrého veterináře? Měli byste!

Češi jsou vyhlášenými milovníky zvířátek všeho druhu. Pejsků a kočiček je u nás dokonce v přepočtu na jednoho obyvatele nejvíce v celé Evropě. A také za ně nejvíce utrácíme! Podle statistik se jedná o 12 miliard ročně!

Na našich chlupatých kamarádech zkrátka vůbec nešetříme. Svým způsobem to je dobře. Když už zvířátko máme, měli bychom se o něj starat.

Koupi jakéhokoliv zvířátka dobře zvažte!

Budu se schopen (či schopna) o zvířátko dobře postarat? Odpověď na tuto otázku je klíčová při rozhodování, zda si mazlíčka pořídit či nikoliv. A je jedno, zda se jedná o pejska, kočičku, morče, kanárka, želvu, leguána, hada nebo rybičky. Před pořízením zvířátka se v první řadě velmi dobře obeznamte s chovem daného živočicha. Sečtěte si ale také veškeré náklady s ním spojené. Do nich zahrňte jak počáteční, tak průběžné investice. V případě pejska tedy vodítko, obojek, pelíšek a další nezbytnosti, ale také veškeré krmivo.

Myslete i na kvalitní veterinární péči

Bez ní se naši mazlíci neobejdou. Na jejich zdraví totiž mnohdy závisí i to naše. Pejska a kočičky je například zapotřebí pravidelně odčervovat, chránit je před blechami, klíšťaty, pravidelně je očkovat a mnohdy je i nechat vykastrovat. A pozor, od 1. ledna 2020 všichni pejsci musí být očipováni! Veterinář, který je pro zvířátko jako praktický lékař pro člověka, ovšem zasáhne i při nenadálých událostech a našim čtyřnohým kamarádům uleví i od bolístek způsobených úrazy či nemocemi. Veterináře byste proto stejně jako svého praktika neměli měnit.

Jak najít dobrého veterináře?

Zřejmě budete shánět kliniku, která bude co nejblíže vašemu domovu. Veterináře ovšem doporučujeme vybírat i podle specializace, respektive na základě komplexnosti poskytovaných služeb. Hledejte ordinaci, v níž vašeho mazlíka naočkují, odčerví, ale v případě potřeby v ní budou schopni provést i chirurgický zákrok. Nemyslete si, i u zvířat může jít o minuty.

Komplexní péče pro malá zvířata

Komplexní péči pro malá zvířata poskytuje například pražská veterinární klinika Metropolevet, s.r.o. se špičkově vybavenou ordinací a vlastní laboratoří, v níž provádějí jak běžné (očkování, odčervování, kastrace), tak i náročnější chirurgické a ortopedické zákroky. Veterinář tak může rychle zasáhnout, což někdy je otázka života a smrti vašeho zvířátka, a je jedno, zda se jedná o psa, kočku, králíka, nebo fretku. Ročně jich tu v přátelském a rodinném prostředí ošetří více než 11 tisíc a co vy víte, třeba váš mazlík jednou bude mezi nimi. Tak mu dopřejte tu nejlepší možnou péči. Více informací hledejte pod odkazy veterinární ortopedie v Praze a veterinární chirurgie v Praze.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*