Home / Nezařazené / Vyznáte se v náplních do tiskáren a umíte je vybírat? Poradíme vám, jak se v nich dokonale zorientovat
Vyznáte se v náplních do tiskáren a umíte je vybírat? Poradíme vám, jak se v nich dokonale zorientovat

Vyznáte se v náplních do tiskáren a umíte je vybírat? Poradíme vám, jak se v nich dokonale zorientovat

Potřebujete si koupit nové náplně do tiskáren? Pak možná ani netušíte, že máte mnohem více možností, než si myslíte. Vybrat si totiž můžete originální, kompatibilní, nebo renomovanou náplň. Pokud se v nich nevyznáte, poradíme vám, jakou vybírat, a které náplně budou pro vás ty nejlepší.

Co jsou originální náplně?

Po originálních náplních sahá většina lidí jako první. Vyrobeny jsou totiž přímo výrobcem tiskárny, kterou máte doma. Pokud tedy vybíráte náplň podle typu a značky tiskárny, jistě sáhnete také po originální náplni jako první. Ty se vyrábí jak do inkoustových tiskáren – levné cartridge Samsung, tak i do laserových tiskáren – levné tonery HP. Originální náplně jsou samozřejmě ty nejdražší, avšak jejich sytost a kvalita barev jsou na vysoké úrovni.

 Tohle jsou kompatibilní náplně

Kompatibilní náplně nevyrábí přímo výrobce. Jejich cena bývá zpravidla až o celých sedmdesát procent nižší než cena originálních náplní. Vytisknou také obvykle až o dvacet procent více stránek. Taktéž se vyrábějí jako cartridge tak i tonery. Tento typ náplní je vhodný nejvíce pro běžný tisk, a to jak pro domácnosti, tak i pro firmy a kanceláře. Pokud budete shánět kompatibilní náplně, ověřte si, že tato náplň má čip, který zaručí kvalitní tisk.

Doporučujeme: sháníte cad programy?

A co renomované náplně?

Renomované náplně jsou takové, do kterých je po vypotřebování barev znovu přisypán prášek – toner nebo dopuštěn inkoust – cartridge. Tento proces můžete bez obav provádět i vy sami doma, v případě, že jste jen trošku zruční. Tento typ náplně jde běžně zakoupit a jejich cena je přibližně stejná, jako u kompatibilních náplní. Riziko může občas nastat v případě, že je náplň doplněna více než třikrát. Občas se totiž stane, že náplň umí ucpat trysky v tiskárně.

Teď se už můžete sami klidně rozhodnout, který typ vám bude nejvíce vyhovovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*