Home / Zdraví / Mějte emoce pod kontrolou
Mějte emoce pod kontrolou

Mějte emoce pod kontrolou

Naše životy jsou protkány řadou příběhů. S nimi se k nám pojí emoce, které jsme při nich zažívali. První projížďka na horské jízdě, na motorce, první pusa, milování, porod, dítě, atd.

Jenže ne každý zážitek je i v tomto případě spojen jen s pozitivní emocí, např. výpadek elektrického proudu při jízdě na horské dráze, komplikace při porodu.

Mějte emoce pod kontrolou

 

Jsme studnicí pozitivních i negativních pocitů, které se nám mohou z minulosti do našich životů vracet v podobě černých můr. Pokud máte ten pocit, že byste se potřebovali od takových myšlenek odprostit, zkuste RUšterapii, která vás v životě navede k lepšímu a spokojenějšímu životu. 

 

Mikroskopické souvislosti ledu s emocemi

Mějte emoce pod kontrolou

Představte si, že japonský lékař Masaru Emoto zkoumal lidské emoce podle kalíšků, do kterých nalil vodu a dal zamrazit. Kalíšky byly označené nápisem (láska, strach, radost, ..) Led a jeho zmrazení dává všanc prostudovat struktury ledu, čímž se dozvíte i něco o sobě. Prasklinky ledu a jeho kontury tak naznačují, jak to s vámi v daných oblastech je. Zda prožíváte lásku, zklamání nebo si nejste jistí opětováním citu, atd. Je to velmi zajímavé až z toho mrazí.

 

 Láska a strach – dvě rozporuplné emoce, které k sobě mají blízko

Našim myšlenkám dává náboj právě emoce. Vzájemné propojení tak dává vznik životním postojům, návykům a vzorcům ve výchově. Negativními myšlenkami své tělo v podstatě ničíme, což se odrazí jedině tak, že si koledujeme o vznik psychosomatické nemoci. Duše a tělo by mělo být ve vzájemném souladu, tzv. harmonii. Neměli bychom dát moc negativním emocím, aby nás začaly ovládat. RUšterapie slouží k tomu, aby se těmto negativním emocím dal neutrální náboj. Pokud se na to podíváme z psychologického hlediska, zjistíme, že strach je v mnoha případech spojen právě s láskou (obavy, že mě někdo nemiluje, nemá rád, neváží si mě). Terapeut vás navede k tomu, abyste se vrátili tam, kde jste se s tím pocitem setkali poprvé. Zjistíte tak o sobě spoustu věcí a naučíte se svůj život regulovat, se vším se vyrovnat, smířit se a stát se milovanou a šťastnou bytostí.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*