Home / Tipy & rady / Na kolik vás přijde pořízení gramofonu?
Na kolik vás přijde pořízení gramofonu?

Na kolik vás přijde pořízení gramofonu?

Většina gramofonů, které si můžete koupit, jsou cenově dostupné přístroje v retro stylu, za které neutratíte více než pár tisíc. Většinou mají plastový kryt imitující dřevo a jsou vybaveny vlastním vestavěným zesilovačem a reproduktory. Pokud si chcete pořídit gramofon jen na občasné přehrání sbírky starých desek, podobné low-end přístroje vám postačí. Pokud však hledáte teplejší, dynamičtější a bohatší zvuk, který fanoušci vinylu tak obdivují, budete muset utratit více. A to jen proto, že kvalitnější gramofony jsou pochopitelně dražší.

Ke kvalitnímu gramofonu budete potřebovat další příslušenství

Kvalitnější gramofony, u kterých se cena počítá spíše na desítky tisíc korun, totiž nejsou v drtivé většině vybaveny vlastním předzesilovačem a zesilovačem. Výrobci totiž počítají s tím, že milovníci kvalitních zvukových záznamů si budou chtít pořídit zesilovače podle vlastních sluchových preferencí, popřípadě zařadí gramofon do své vyladěné hifi soustavy. Kvalitní gramofony také neobsahují vestavěné reproduktory, jelikož se počítá s tím, že si pořídíte výkonnou reprosoustavu, na které si budete moci dokonalý zvuk vinylového záznamu opravdu vychutnat. Široký sortiment nejen špičkových gramofonů, ale i zesilovačů a dalšího hifi příslušenství najdete v obchodě htpshop.cz, který kromě velkého výběru nejrůznějších značek nabízí také možnost si zařízení vyzkoušet ve špičkově zařízeném poslechovém studiu.

Kde koupit kvalitní gramofon za rozumnou cenu?

Pokud se rozhodnete koupit si gramofon v e-shopu htpshop.cz, zjistíte, že si můžete vybrat z nejrůznějších typů přístrojů od značek, jako jsou Denon, Onkyo či další. Nabídka pokrývá vše od levnějších přístrojů pro nenáročné posluchače až po luxusní, ručně vyráběné přístroje, jejichž zvuk je mezi zkušenými audiofily legendární.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*