Home / Styl / Na motorku v novém: co vám nesmí chybět ve vaší moto výbavě?
Na motorku v novém: co vám nesmí chybět ve vaší moto výbavě?

Na motorku v novém: co vám nesmí chybět ve vaší moto výbavě?

Každý, kdo aktivně jezdí na motorce ví, že koupě tohoto stroje byla jen první položka na seznamu toho, co musíte mít pořízené a do čeho se musí investovat, aby byla alespoň částečně zajištěná bezpečnost při jízdě. Přece jenom mluvíme o velkém adrenalinu, který s sebou nese riziko, ale pokud se vybavíte správnými oblečením a doplňky, pravděpodobnost naplnění černých scénářů bude velmi nízká. Pojďme si tedy prozradit, co konkrétně nesmí chybět ve vaší moto výbavě, abyste mohli usednout na motorku skutečně v novém (a potřebném).

Moto rukavice jsou velmi podceňované

Začneme možná velmi netradičně, a to moto doplňky, kam spadají také rukavice. Motorkářské rukavice jsou totiž jednou z nejvíce podceňovaných součástí moto výbavy, i proto je umísťujeme nahoru v našem seznamu.

Každý, kdo na motorce jezdí ví, jak důležitou roli sehrávají při každém kratším i delším tripu. Při výběru vybírejte podle velikosti a také podle materiálu a jeho konkrétních vlastností.

Oblečení na motorku je velmi specifické

Domnívat se, že na motorku můžete usednout prakticky ve všem je mylné. Každý motorkář by měl na mocný stroj usedat v tom, co ho dokáže alespoň částečně ochránit v případě pádu. Tepláky, kraťasy, trička s krátkým rukávem nejsou zrovna povoleny, naopak zelenou mají moto kombinézy a také moto bundy či moto kalhoty, které jsou dlouhé, tedy sahají až ke kotníkům.

Oblečení na motorku může být vyrobeno z textilu, ale také z kůže. Opět je to otázka osobních preferencí.

Boty musí dokonale sednout

Stejně jako byste si vybírali boty na zimu, i v tomto případě platí, že vám musí dokonale sednout. V případě, že vám boty nebudou dobře sednout, nebudou dostatečnou ochranou při jízdě na motorce ani při případném pádu.

Dbejte na to, aby boty na motorku byly také dostatečně vysoké (nesmí být nižší než pod kotníky). Stejně jako v případě moto oblečení, i u bot platí, že pokud na samotném počátku investujete do skutečně kvalitních kousků, vydrží vám prakticky do konce života.

Posun času a zátěž pro organismus

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*