Home / Nezařazené / Nadzemní bazény
Nadzemní bazény

Nadzemní bazény

Kdo by nezatoužil v horkém letě po osvěžující koupeli a ještě k tomu na vlastní zahradě. Nemuset se trmácet někam k vodě, na veřejné koupaliště mezi spoustu lidí nebo k nějakému rybníku, kde kvetou většinou sinice.

Mít svůj vlastní bazén u domu není vůbec náročná ani obzvláště nákladná věc. Pokud si pořídíte nadzemní bazén, nemusíte kopat žádnou jámu, nebudete mít starosti, co s vytěženou zeminou. Navíc jsou nadzemní bazény bezpečnější pro malé děti, které by do zapuštěného bazénu mohly snadno spadnout. Rovněž vašeho pejska nebo jiné domácí mazlíčky nebude nadzemní bazén tak lákat, jako kdyby měly vodu prakticky u nosu. Na současném trhu jsou moderní bazény v mnoha variantách, takže si vybere každý. Velikost si můžete zvolit podle svých prostorových i finančních možností.

Skvělé jsou bazény od Marimexu, které vynikají kvalitou a snadnou manipulací. Řada z nich je přenosných nebo nafukovacích, takže je můžete na zimu složit a uskladnit, aby je nepoškodil sníh a mráz. Před umístěním nadzemního bazénu na zahradě není potřeba dělat žádné náročné terénní úpravy. Je třeba pouze vybranou plochu srovnat do roviny. Pak je také důležité připravenou plochu zkontrolovat, aby zde nebyly žádné tvrdé předměty či ostré hrany.

To znamená odstranit kameny a případně kořeny stromů či keřů, které rostou v blízkosti. Tím vyloučíte riziko protržení dna nadzemního bazénu, jelikož po napuštění bazénu vodou získá bazén značnou hmotnost, díky které by se dno mohlo prorazit vlastní vahou. Doporučuje se také navézt na připravenou a vyčištěnou plochu jemný písek a ten zhutnit, aby se při používání bazénu nevytvářely na dně důlky nebo jiné nerovnosti.

Některé nadzemní bazény se ponechávají na svém místě i přes zimu. V takovém případě se doporučuje ponechat v bazénu vodu zhruba do poloviny jeho výšky. Je to z důvodu zachování tlaku na povrch terénu, protože při úplném vypuštění vody by hrozilo nebezpečí nerovnoměrného nadzvedávání fólie tvořící dno, neboť krtek nejvíce řádí, když má na zahradě klid. Takové vyboulení byste již těžko odstraňovali.

Výhody vlastního bazénu

Mít vlastní bazén je v dnešní době velkou výhodou. Pravidelné cestování k vodě je v horkých letních měsících časově náročné, stejně tak jako neustálé placení vstupného ve veřejných bazénech, které zase zatíží peněženku. I když se člověk k veřejnému bazénu dostane, nemá tam klid, ani soukromí. Množství hlučných lidí a skotačících dětí člověku sebere představu o poklidném relaxu. Hygiena je ve veřejných bazénech také velké tabu, často je podceňována a tak se to tam jen hemží bakteriemi.

Vlastní bazén je oproti tomu luxusní záležitostí, která se z dlouhodobého hlediska vyplatí. Po náročném dni v práci není potřeba cestovat za koupáním, ale stačí se vykoupat v klidu ve vlastním bazénu. Pokud má někdo rodinu s dětmi, tak se pro něj stane bazén tou inejlepší nvesticí, nejvíce ho ocení právě děti, pro které bude představovat každodení zábavu. Dále uživatel ví, že v něm má kvalitní vodu a nemusí se ničeho obávat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*