Home / Tipy & rady / Nemoc – jaké příznaky se mohou objevovat na obličeji?
Nemoc – jaké příznaky se mohou objevovat na obličeji?

Nemoc – jaké příznaky se mohou objevovat na obličeji?

Někdy člověk trpí nějakou nemocí a příznaky objeví hned. Většinou to jsou klasické nemoci jako nachlazení, chřipka, angína. Někdy člověk odhalí také problémy se žaludkem, střevy a podobně. Občas člověk může nějakou nemocí trpět, ale vidět to na první pohled nejde. Tělo vysílá signály, ale když je neumíte rozpoznat, je to problém.

Pleť jako důkaz

Příznaky vám tělo vysílá více či méně důrazně. Obvykle to může člověk brát jen jako nějaký problém, který není nijak vážný. Zaměřte se na svůj obličej a zjišťujte, kde v těle můžete mít problém. Když najdete nějaký příznak na těle, automaticky to nemusí signalizovat tuto nemoc. Berte to jako pomocného rádce a objeví-li se další příznaky, navštivte svého lékaře.

Problémy s plícemi

Odrazí se na stavu vaší pokožky a také na její barvě. Máte-li plíce zahleněné, mohou to signalizovat pupínky na tváři (ne vždycky). Je-li vaše pleť bledá, pak to může být signálem pro slabost plic. Jsou-li tváře červené, může to ukazovat na zánět.

Problémy se střevy

Nesprávná nebo narušená činnost střev se může projevovat nejrůznějšími pupínky nebo uhříky, které se na pleti objevují. Oslabená činnost střev se může projevit i na rtech.

Problémy se zažíváním

Zažívání je důležité, proto je nutno jej pravidelně sledovat, a když se objeví problém, je nutno jej řešit. Sledujete bílé skvrnky na rtech? Pak to může znamenat, že se v těle usazují toxiny a bylo by dobré tělo očistit a detoxikovat. Naopak tmavé skvrny na rtech mohou být signálem při problémech se žaludečními vředy. Nepříjemný zápach z úst může někdy mít příčinu v problémech se zažíváním.

Problémy s játry

Zažloutlý obličej může být příčinou mnoha nemocí, například to může poukazovat na problémy s játry.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*