Home / Móda / Podzimní kabáty – jak je vybrat správně?
Podzimní kabáty – jak je vybrat správně?

Podzimní kabáty – jak je vybrat správně?

Podzim brzy začne a to znamená jediné, tělo musíte halit do svetrů, mikin a kabátů. Pokud by si váš šatník zasloužil nový kabát, který by vám pomohl v podzimních plískanicích, pak přemýšlíte nad tím, jaký vybrat. Ono nestačí sáhnout po takovém kabátě, který se vám líbí. Měl by také splňovat jisté parametry. Jaké?

Zůstat hezky v teple

U podzimních nebo i zimních kabátů je důležité zůstat v teple. Přeci jen, podzim není nejteplejší měsíc a po teplém létě se vám snadno stane, že nachladnete. Pokud to jde, je dobré, aby byl nepromokavý. Popřípadě si pořiďte bundu, která bude nepromokavá a kabát, který vezmete do města a podobně. Volit můžete kabáty, které jsou v různých modelech a stylech, to už je zcela na vás.

Vsaďte také na délku

Krátké bundičky jsou určitě krásné, ale na podzim, kdy je blátivé počasí a ráno už je opravdu zima, je lepší sáhnout po kabátu, který je delší. Zakryje ledviny a vaječníky, ideální jsou takové, které sahají do poloviny hýždí nebo i do půli stehen.

Nezbytná kapuce

Pokud nejde o vysoce a prudce elegantní kabát (i když i ty některé disponují kapucí), pak sáhněte po takovém kousku, který bude disponovat kapucí. Ta nejen vypadá hezky a moderně, ale v případě, že venku začne pršet nebo dokonce drobně sněžit, vás ochrání. Ženy jistě znají to, když jdou z obchodu, plné ruce tašek a ono začne pršet. Kapuce je řešením.

Správná podšívka

Ještě se vrátíme k teplu, to zajistíte s pomocí nějaké té podšívky. Pokud chcete nosit kabát i na začátku zimních měsíců, pak je určitě nutností podšívka, nechcete na sebe vrstvit několik svetrů pod bundu, aby vám bylo teplo!

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*