Home / Tipy & rady / Odličovací mléko – nekupujte jej, vyrobte si ho!
Odličovací mléko – nekupujte jej, vyrobte si ho!

Odličovací mléko – nekupujte jej, vyrobte si ho!

Také vás už nebaví kupovat odličovací mléko nebo další přípravky, které jsou drahé a ještě ne vždycky splňují vaše požadavky. Odstraňovat make-up z pleti je důležité, protože částečky make-upu mohou být skvělým prostředím pro bakterie. Make-up se usazuje v pórech a mohou se tvořit pupínky a černé tečky.

Komerční přípravky versus příroda

Takové micelární vody, pleťové vody nebo odličovací mléka najdete v mnoha dámských domácnostech. Není divu, ženy se odličují každý večer, je to běžný rituál, který spojují s mytím zubů a podobně. Ne vždycky musíte kupovat drahé produkty v obchodech. Stačí si jednoduše připravit jednoduché přípravky, které můžete používat. Víte přesně, co do něj dáváte, jde o věci, které máte běžně doma. Připravte si i vy jednoduchý odličovací přípravek!

Co budete potřebovat:

  • Nádobka nebo zavařovací sklenice
  • 2 čajové lžičky čistého gelu aloe vera
  • 1 čajová lžička přírodního Castile mýdla
  • 1 čajová lžička sladkého mandlového oleje (případně olivového oleje)
  • ½ hrníčku vilínu
  • 8 – 12 kapek pryskyřicového oleje
  • 8 kapek rozmarýnového oleje
  • Organické bavlněné polštářky

Jak postupovat:

Do nádobky nebo zavařovací sklenice dejte vilín, gel z aloe vera, castile mýdlo a mandlový olej. Pečlivě zavřete a dobře promíchejte. Pozor na to, aby se sklenice neotevřela. Sklenici otevřete a přidejte rozmarýnový olej, opět pečlivě uzavřete a tentokrát už jemně promíchejte. Odstraňte víčko a vložte do nádobky či sklenice bavlněné polštářky. Přitlačte je až na dno, získáte tak jistotu, že bavlněné polštářky vstřebají směs.

Jak je při odličování použít?

Pro odstranění make-upu použijte jeden bavlněný polštářek a jemně odstraňujte z obličeje a krku. V okolí očí buďte opatrní, protože vilín může způsobit podráždění očí. Můžete jej využívat ráno i večer.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*