Home / Životní styl / Noční Praha ukáže památky v jiném světle
Noční Praha ukáže památky v jiném světle

Noční Praha ukáže památky v jiném světle

Při toulkách Prahou můžete obdivovat nejrůznější historické slohy a v jejich sousedství i nejmodernější architekturu. Ale samostatnou kapitolou návštěvy hlavního města je noční Praha. Její tvář se náhle promění, některé kouty ztichnou, jiné v umělém světle ukáží další skvosty. Křivolaké uličky dostanou jiný nádech, můžete si vzpomenout i na strašidelné historky. Většina památek v Praze je osvětlena a například procházka areálem Pražského hradu patří v noci k nezapomenutelným zážitkům. Sice nemůžete navštěvovat jednotlivé objekty, ale celý areál je v zimě přístupný do 23. hodiny a v létě až do půlnoci.

Noční Praha ukáže památky v jiném světle

Už na Hradčanském náměstí vás ohromí mohutné paláce, například Arcibiskupský, Šternberský či Toskánský. Při procházce jednotlivými nádvořími na vás dýchne celá česká historie. A na Jiřském náměstí budete obdivovat nádheru hlavního skvostu Pražského areálu – chrám sv. Víta. Důstojnou protiváhou mu je na tomto náměstí i bazilika sv. Jiří. Když zabrousíte na Kampu, naskytne se vám nádherný výhled na osvětlený Karlův most a přes řeku na Smetanovo nábřeží. A co moderní architektura? V noci svítí i slavný Tančící dům na rohu Jiráskova náměstí a Rašínova nábřeží.

TIP: Pánové, navštivte Gold Fingers, night club v samotném srdci Prahy

Historické centrum Prahy zvládnete pěšky, z Hradu snadno projdete Starým městem až na Václavské náměstí. A na hlavních trasách se nemusíte bát ani v noci, protože tudy prochází hodně turistů, kteří si noční toulky Prahou také nechtějí nechat ujít. Noční Praha nejsou ale jen procházky, ale také čilý společenský život. Vinárny, hospody, bary mají otevřeno dlouho do noci. Můžete navštívit i četné kluby s hudební produkcí nebo nočním vystoupením. Jejich největší koncentrace je právě v historickém centru. Ani pro kulturní zážitek nemusíte chodit daleko. V centru města je řada kvalitních divadel, scén s muzikálovými představeními, i noční podniky s atraktivní produkcí.

Připraveno ve spolupráci s www.goldfingers.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*