Home / Návody / Optimista – jak se jím stát, když to zrovna není vaše parketa? 2
Optimista – jak se jím stát, když to zrovna není vaše parketa? 2

Optimista – jak se jím stát, když to zrovna není vaše parketa? 2

Když je před vámi sklenice naplněná z půlky vodou, co vidíte? Je před vámi sklenice z poloviny plná? Nebo naopak, sklenice je z poloviny prázdná? Podle toho se, alespoň podle lidového moudra pozná, zda jste spíš pesimista nebo naopak optimista. Pesimista totiž vidí tu půlku, která chybí, optimista zase naopak vidí, že ještě půlka vody zbývá. Jste spíše ti pesimisticky smýšlející? A co tedy dělat, když vše vidíte černě, ale chcete to změnit? A jde to vůbec? Změnit svůj pohled na svět?

Život přináší spoustu věcí

Někdo je od přírody ten, který vidí všechno bledě a špatně. Neustále zvedající se ceny v obchodech znamenají, že se zdražuje a to přece nelze. Nebo naopak na všem vidí to špatné, to negativní. Dívat se na svět pozitivním pohledem nebývá vždy jednoduché, protože se stává spousta věcí, některé jsou špatné a to není moc pozitivní. Je zapotřebí hodně snahy, trochu štěstí a otevřenou mysl.

Upřímnost je základem

Už naše babičky říkaly, že člověk s ní nejdál dojde a měly pravdu. Jednak se nebudete zbytečně zaplétat do lží, které vymýšlíte a pak si musíte pamatovat, ale jednoduše tak ze svých zad sejmete břímě. A uleví se vám také jako pesimistovi. Nikdo není dokonalý, každý má nějaké své problémy a nedostatky. Postavit se jim čelem a řešit je, to je to nejlepší, co můžete udělat.

Neřešte co kdyby

Nechoď se koupat, co kdyby ses utopil, nejezdi na kole, co kdybys spadl, nelítej letadlem, co kdyby spadlo. Vždy a všude bude nějaké co kdyby. V životě se může stát spousta nepředvídatelných věcí a zážitků. Stresovat se tím, co by se někdy, možná, v budoucnu, asi, snad mohlo stát, to vás stojí neskutečné množství energie, která je zbytečná.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*