Home / Tipy & rady / Pocení a zápach nohou? Tyto fígle vám pomohou! 1
Pocení a zápach nohou? Tyto fígle vám pomohou! 1

Pocení a zápach nohou? Tyto fígle vám pomohou! 1

Pocení je přirozená věc, kterou se tělo zbavuje toxinů a také se celkově ochlazuje. Někdo se potí víc, někdo míň. A pocení nohou je věc, která je přirozená, ale není vždycky příjemná. Často se k tomu přidává zápach a někdy je to vyhnáno do extrému, že se lidé obávají boty vyzout, protože nepříjemně zapáchají. Společensky je to nepřijatelné, proto neváhají investovat do přípravků, které by v tomto ohledu mohly pomoci. Spreje a deodoranty mohou pomoci, ale co když ne?

Proč vlastně nohy zapáchají?

K pocení dochází, když se tělo snaží ochladit svůj povrch, díky tomu brání přehřátí organismu, a i když to tak nevypadá, pocení pomáhá. Sám o sobě nezapáchá, problém je, když se smíchá s bakteriemi. Spolu s nimi začne zapáchat. A přirozeně, čím vlhčí prostředí, tím se bakterie víc a víc tvoří. Jak tedy zápach a pocení minimalizovat? Když už nic jiného, chcete zabránit nepříjemnému zápachu, to je přirozené.

Nejrůznější škroby a pudry

V obchodech najdete spoustu pudrů a škrobů, které jsou ve formě prášku, a můžete aplikovat na nohy. Tyto produkty následně vtáhnou vlhkost. Ta se na ně začne vázat a nohy se nebudou tolik potit a tím pádem ani nebudou tak nepříjemně zapáchat.

Jedlá soda v kuchyni

Potřebujete-li akutní řešení a nemáte nic po ruce? Sáhněte po jedlé sodě, která je pomocníkem se širokým využitím. Umí na sebe navázat, podobně jako pudry, vlhkost a také umí zatočit se zápachem. Stačí nasypat jedlou sodu na nohy, ideálně také mezi prsty a po celé délce chodidel a chvíli nechat působit.

Epsom sůl

Ač zní název vznešeně, jde o síran hořečnatý. Ten může pomoci eliminovat pocení a také nepříjemný zápach nohou. Použijte Epsom sůl do vodní lázně. Do lavoru vody přidejte jednu sklenici Epsom soli a nechejte rozpustit. Nohy ponořte do vodní lázně na dvacet minut a osušte.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*