Home / Návody / Popraskané paty: Jak je vyřešit?
Popraskané paty: Jak je vyřešit?

Popraskané paty: Jak je vyřešit?

Tento kožní problém trápí řadu lidí s přibývajícím věkem. Příčina je různá, ale ve většině případů dochází k odumření tkáně z důvodu nedostatečné hydratace. Nejen, že to není vzhledné, ale je to i bolestivé. Pro nás i okolí bude zvláště nepříjemný i odér, když se do nohy dostane nějaká infekce nebo se noha zapaří.

Přes zimu to neřešíte, ale co v létě, když jdete bos (a) po pláži. Měli byste se nad tím zamyslet a něco pro své zdraví udělat. Existuje i spoustu rad, aniž byste museli hned běžet za kožařem.

Důležitá je prevence

Popraskané paty: Jak je vyřešit?Pokud si tento článek čtete a patříte mezi šťastlivce, kteří rozpraskanými patami zatím netrpí, zbystřete. Co není, může za pár let být, tak abyste si něco poté nevyčítali. Dodržování hygieny je samozřejmost, ale někdo tomu nepřikládá váhu.

 

Po sprše nebo koupeli je správné nohy řádně osušit a používat mýdla, která pokožku nevysuší. Pomocníkem je i pilník na nohy a pemza k odstranění staré zhrubělé kůže. Koupele s bylinkami jsou pro vaše nohy vzpruhou. Sáhněte po bylinkách, které mají léčivý a hojivý účinek, např. heřmánek, jitrocel, kostival nebo měsíček. Stejně tak si dopřejte i peeling s těmito složkami či krémy. Chození v botách na boso je nehygienické, pokud se jedná o uzavřenou obuv. Kvalitní bavlněné pokožky vsají i přebytečný pot a noha zůstane suchá. Jezte vitamíny, především A je na rozpraskané paty.

Jak si pomoci sám

Popraskané paty: Jak je vyřešit?Obyčejné sádlo mazat na paty? Není to legrace a skutečně to funguje, noha se krásně promastí, kůže v okolí prokrví a nebude se tolik olupovat. Jelikož je sádlo mastné, nohy zabalte na chvíli do igelitových pytlíků a nandejte si ponožky. Tato maska je účinná, stejně jako tvaroh. Ten odstraňuje z nohou i zápach, nejlépe je si udělat zábal na noc. V neposlední řadě paty zjemní citrón. Buďte trpěliví, protože za jednu noc se problém neodstraní. Je lepší s odstupem času tyto procedury zopakovat nebo jít k lékaři.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*