Home / Návody / Připravte si ohniště, je ten pravý čas!
Připravte si ohniště, je ten pravý čas!

Připravte si ohniště, je ten pravý čas!

Mnoho lidí se právě tohoto nemůže dočkat. Čeho? Je čas na přípravu ohniště! Opečenému špekáčku se jen tak něco nevyrovná. Jak tedy připravit správné ohniště? To se dočtete v našem článku!

Čas na opékání vuřtů je konečně tady a mnoho lidí již první letošní špekáčky ochutnalo. Pokud patříte stále k těm, kteří na ně ještě čekají, poradíme vám, jak správně připravit ohniště či kde se smí a nesmí rozdělávat oheň.

Ohniště na zahradě? Žádný problém!

Pokud patříte ke šťastlivcům s domkem a větší zahradou, máte vystaráno. Ohniště si zde můžete vytvořit bez sebemenších problémů a všechno máte prakticky při ruce. V dnešní době se ovšem nemusíte omezovat pouze klasickým ohništěm v trávě, které je ohraničené kameny. K opékání špekáčků můžete využít také krbová kamna. Poměrně oblíbená jsou také vyvýšená plechová ohniště, která můžete zakoupit v každém lepším obchodě typu OBI apod.

Připravte si ohniště, je ten pravý čas!

Čas na špekáčky!

Co dobře hoří a co naopak vynechat?

Na bezproblémový podpal si sežeňte suchý papír, trávu, chroští nebo malé větvičky. Pomoci může březová kůra nebo tuhý líh. Následně mějte připraveno dostatek menších tříšek a polínek. Po pořádném rozhoření ohně se již nemusíte bát přikládat velké kusy dřeva, které bez problémů shoří. Zajímavostí pro začátečníky jistě může být to, že dřevo z jehličnatých stromů rychleji hoří a létají z něj malé žhavé uhlíky, které u dřeva z listnatých stromů nejsou. Toto dřevo zase dokáže vyrobit větší žár.

Samozřejmě jsou také věci, které by se neměly pálit za žádných okolností a to i přesto, že dobře hoří. Patří mezi ně různé plastové lahve a plasty obecně, kov, sklo a další podobné materiály.

Připravte si ohniště, je ten pravý čas!

Oheň se může rychle vymknout kontrole.

Jak ohniště uklidit?

Pokud jste vytvořili ohniště v trávě, je potřeba po sobě vše uklidit. Samotné ohniště i okolí důkladně prolijte vodou, abyste měli jistotu, že se samo nic nevznítí. Zpět vraťte vykopnutý drn a půdu kolem pěkně ušlapejte tak, aby nebylo nic poznat. V takovém případě můžete dělat ohniště i na udržované zahradě. Při správném úklidu nebude po ohništi ani památka.

Při opékání vuřtů v lese buďte opravdu opatrní a hlavně ohleduplní. Vše důkladně ukliďte a hlavně dbejte na pravidla, na mnoha místech je totiž rozdělávání ohňů přísně zakázáno.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová