Home / Životní styl / Příznivý vliv záporných iontů
Příznivý vliv záporných iontů

Příznivý vliv záporných iontů

Když se řekne záporné ionty, mnoho lidí automaticky napadne, že jde o něco, co je pro nás lidi škodlivé a je třeba se toho vyvarovat. Nemusí tomu tak být vždy. Samozřejmě mohou mít negativní vliv, to určitě ano, ale záporné ionty mohou mít i příznivý účinek.

 

Ionty obecně jsou neviditelné částice (molekuly či atomy), které mají elektrický náboj. Jaký, ale tento blahodárný vliv je? Co vše můžeme očekávat? To se dozvíte v následujících řádcích.

Mají příznivé účinky

Negativní ionty umí neutralizovat ty škodlivé účinky kladných iontů. Do našeho těla ionty přichází vdechnutím a také přes kůži. Důležité je, aby negativní a pozitivní ionty v lidském těle byly v tom správném poměru.

Příznivý vliv záporných iontů

Negativní ionty mají mnoho pozitivních účinků na lidské tělo. Neutralizují volné radikály, pomáhají zlepšovat imunitní systém, podporují lidský metabolismus. Umí také čistit krev, mají vliv na zdravé trávení, chrání tělo a mozek před škodlivými vlivy (například elektromagnetická pole), podporují hluboký spánek, zajišťují rovnováhu autonomního nervového systému. Pro to, aby byl člověk zdravý, a v pořádku je důležité mít okolo sebe to správné množství záporných iontů.

Umí i léčit

Záporné ionty mají také řadu léčivých vlastností, které lidskému tělu prospívají.

Regenerace – pomáhají organismu rychleji se dostat z fyzického vyčerpání a také z únavy. Hladina kyslíku v krvi je zvýšená, to znamená, že kyslík je využíván efektivněji a lépe.

Trávení – záporné ionty umí snižovat vzrušení nervového systému. To zmírňuje napětí v žaludku a ve střevech. Také je podporována tvorba trávicích enzymů.

Čištění krve – hladina vápníku a sodíku se v krvi, díky záporným iontům zvyšuje. Záporné ionty tak posilují obnovu pH a rovnováhu krve.

Příznivý vliv záporných iontů

 

Posílení imunity – vysoká hladina záporných iontů podporuje vytváření globulinu v krvi. Díky tomu je lidský organismus odolnější proti nemocem.

Metabolismus – záporné ionty motivují výměnu elektronických látek v buněčných stěnách. To dopomáhá ke zvyšování lidského metabolismu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*