Home / Tipy & rady / Správná životospráva je základem zdraví
Správná životospráva je základem zdraví

Správná životospráva je základem zdraví

Zdravé tělo je spokojené tělo, tomu nic nechybí. Procesy v něm probíhají správně a v souladu. Ne vždycky to však tak je, lidské tělo reaguje na všechny podněty a i malá drobnost může mít na funkci jednotlivých orgánů vliv. Co je základem lidského zdraví? Správná životospráva.

Myslete na to, co jíte

Ráno ve spěchu sníte snídani, popřípadě tento chod vynecháte. V práci si dáte něco sladkého, možná kousek ovoce. Jdete rychle na oběd, který si dáte v místní pizzerii, vracíte se zpátky, nakoupíte a ve shonu si koupíte bagetu nebo se stavíte pro jídlo z rychlého občerstvení. Vše zapíjíte colou, energy drinkem, kávou. Večer k televizi si vezmete chipsy nebo čokoládu. Tohle není správná strava, to je všem jasné.

Přemýšlejte nad tím, co jíte, kolikrát denně jíte. Vyvarujte se zpracovaným potravinám, smaženým a velmi tučným jídlům, která mohou nejen zatěžovat organismus, ale také se ukládají jako tuky v těle. Jezte pravidelně, pětkrát denně menší porce, do jídelníčku zařaďte ovoce, zeleninu, ryby, kuřecí a dietní maso. Hranolky vyměňte za brambory, dopřejte si vydatnou snídani a večer se snažte jíst spíš jen zeleninu.

Bez pohybu to nepůjde

Jestli si myslíte, že klíčem ke zdraví a možná i hezké postavě je jen správná strava, jste na omylu. Bez pravidelného pohybu to bohužel nejde. A pohybem nemyslíme, že jdete z práce do práce, popřípadě že se procházíte po nákupním centru a nakupujete. Jde o minimálně 60 minut kardio či jiného pravidelného pohybu. Dnes je opravdu spousta možností, můžete jít hrát tenis, squash, fotbal, florbal a podobně.

Ženy ocení pohyb na veřejných lekcích, kde si mohou dát do těla na spinningu, jumpingu, pásech, aerobicu, zumbě a mnoha dalších. Najděte si takový pohyb, který vás bude bavit a naplňovat, můžete jezdit na kole, chodit do posilovny nebo pravidelně plavat.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*