Home / Životní styl / Proč je BIO tak populární?
Proč je BIO tak populární?

Proč je BIO tak populární?

V Německu najdeme biopotraviny téměř ve všech obchodech, u nás je musíme hledat zastrčené pod názvem racionální výživa, což přivádí spoustu lidí k domněnkám, že se jedná o stravu pro vegetariány. Co to vlastně to BIO je a proč se těší takové oblibě?

Spousta lidí si myslí, že biopotraviny jsou určené vegetariánům, makrobiotikům či nemocným lidem. Bio, neboli ekologicky vyráběné potraviny, si však může koupit kdokoliv. Když totiž přijdete do obchodu s biopotravinami, najdete zde úplně všechno – ovoce, zeleninu, luštěniny, tučné mléčné výrobky, paštiky, ale i sýry, pivo nebo uherák.

Čím se BIO odlišuje?

Při výrobě biopotravin se nepoužívají chemické látky. Při chovu dobytka se dbá na snížení stresu u zvířat – krávy se pasou na pastvinách, prasatům a drůbeži je určen velký výběh. Nejsou to tak tedy jen výrobky bez chemie, jsou také mnohem ekologičtější.

Proč je BIO tak populární?

BIO je móda

Musíme si přiznat, že důvodem, proč se stále více lidí v západním světě začíná zajímat, jak a odkud se do jejich ledničky dostal ten který výrobek, je především móda. Tuto popularitu biopotravin však přiživuje i skutečnost, že jako potraviny bez obsahu chemických látek lidskému organismu výrazně ulevují.

Proč je BIO tak populární?

Výhody biopotravin

Jsou zdravější a obsahují více živin. Také lépe chutnají a není třeba je ochucovat glutamátem sodným a éčky. Neobsahují žádné geneticky modifikované organismy a při jejich výrobě se nesmějí používat chemické látky. Na ekologických farmách se pěstuje více druhů plodin než u běžných zemědělců. Chovatelé se zvířaty zacházejí šetrněji a nevyživují je růstovými hormony, masokostní moučkou ani antibiotiky.

Nevýhody biopotravin

Potraviny se štítkem BIO jsou dražší, protože je jejich produkce nákladnější. Jsou také hůře dostupné, bioprodejny najdete jen ve větších městech.

Přes všechny nevýhody se BIO stává každým rokem populárnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Martina Baierová