Home / Móda / Prodloužené vlasy
Prodloužené vlasy

Prodloužené vlasy

Málokterá žena je spokojená se svými vlasy. Jedna si stěžuje, že je má moc kudrnaté a druhá zase, že je má moc rovné a třetí má vlasy krátké a chtěla by je mít delší. Možností, jak těmto ženám vyhovět, je spousta. Nicméně dnes vám nabízíme řešení pro ženu číslo 3 a to návod na péči o prodloužené vlasy, pokud se je rozhodne nechat prodloužit.

Prodloužené vlasy vyžadují mimořádnou péči hlavně na začátku

Jelikož se vlasy prodlužují formou keratinu, je dobré po jeho tavení hlavu jeden den či dva nemýt, aby došlo k jeho ustálení. Záleží na technice, pokud máte keratinové spoje, je lepší počkat s mytím 48 hodin. U techniky micro rings se vyžaduje zhruba 24 hodin. Další péče je dost podobná jako péče o vaše přirozené vlasy. Je tu pár zásadních pravidel, která byste měla striktně dodržet. Je to např. fakt, že si nepůjdete do postele lehnout s mokrou hlavou. Normální vlasy tak trpí, natož potom ty umělé.

Prodloužené vlasySpoje je potřeba důkladně vysušit, aby nedocházelo k jejich poškození. Línání vlasů ze spojů je nevzhledné a je po několika dnech i vidět, vlasy odstávají od hlavy a mohou začít vypadávat. Vysušení spojů je možno provést fénem, ovšem s regulací a také s dostatečnou vzdáleností. Mokré vlasy si nečešte, jinak s nimi v jejich délce můžete doslova kouzlit. Natáčení, kulmování, ale i žehlení, jen ne u spojů! Výbornou pomůckou jsou na dnešním trhu tekuté krystaly v některých přípravcích na vlasy. Dokonale ochrání vlasy před teplem a dlouho vydrží. Jen při aplikaci séra na vlasy, počkejte, až na vlasech uschne. Mokré vlasy snáší hůře kulmování i žehlení. To samé platí i s lakem na vlasy. Na prodloužené vlasy se osvědčily i kondicionéry, masky a balzámy, vlasy po nich jen září a vypadají velmi zdravě. Slouží i jako prevence v boji proti zacuchání.

Pár dalších pravidel

Prodloužené vlasySpeciální péči svým vlasům věnujte i kartáčem se štětinkami, které neporuší spoje prodloužených vlasů. Vlasy můžete česat od hlavy, ale nejprve pročešte konce. Výbornou pomůckou na noc je stažení vlasů gumičkami do tzv. buřtíků s jedním pramenem v culíku. Před mytím si zase vlasy pročešte, tím se vám nebudou tolik cuchat po koupeli. Vlasy je vhodnější mýt v záklonu a jemně mnout ve směru růstu vlasů. Stejně jako si vymačkáváte vodu z vlastních vlasů, tak i z těch umělých. Šetrně a nedřít. Raději větší množství balzámu, než se trápit s rozčesáváním. Pokud chcete umělé vlasy barvit tak by to problém být neměl, ale opět pozor na spoje a kadeřnici o tom včas informujte.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*