Home / Tipy & rady / Zázrak jménem chia semínka – proč pomohou vašemu tělu? 2
Zázrak jménem chia semínka – proč pomohou vašemu tělu? 2

Zázrak jménem chia semínka – proč pomohou vašemu tělu? 2

Chia semínka jsou poslední dobou velkým hitem. Hovoří o nich všichni, všichni je masivně začínají jíst, protože jsou údajně plné živin, mohou být pro tělo i zdraví velkým přínosem. Lidé je přidávají do jogurtů, těsta, jídla a podobně. Ač jej mnozí nazývají jako superpotravinu, ne všichni vědí, proč vlastně chia semínka jíst, proč je dostávat pravidelně do těla.

Síla chia semínek

Podle mnohých odborníků patří mezi nejzdravější potraviny na planetě. Disponují velkou spoustou živin, které jsou pro lidské zdraví prospěšné. Pomáhají tělu, ale třeba také vašemu mozku. Kde všude mohou chia semínka pomoci? A co všechno do vašeho těla pomohu přinést? V čem všem pomáhají a proč jsou tedy tak výborné, že na ně všichni pějí jen samé ódy? To se můžete dozvědět v následujících řádcích.

Mírní se psychické problémy, úzkosti nebo deprese

Pro lidské tělo je velmi důležité magnesium a jeho nedostatek se může projevit tak, že vám špatně pracují svaly a kosti. Také má vliv na činnost mozku, velmi negativně jej ovlivňuje, což může mít za následek deprese, úzkosti a jiné psychické problémy. Spoustu magnezia má v sobě brokolice, ale chia semínka obsahují patnáctkrát víc magnesia.

Pomoc před fyzickou zátěží

Některé výzkumy ukazují, že chia semínka jsou dobrým doplňkem stravy před cvičením a fyzickou zátěží. Pokud se tedy chystáte jít sportovat nebo cvičit, dejte si dávku chia semínek. Zvyšují vytrvalost a také jsou dobrým pomocníkem při hubnutí.

Skvěle zasytí

Chia semínka, pokud je smícháte s vodou, začnou tvořit želatinovou konzistenci. Když tento gel vypijete, pomůže to zasytit celé tělo a to na poměrně dlouhou dobu. Díky tomuto kroku si můžete snadněji a lépe držet svou váhu, nebudete mít problémy s náhlými chutěmi a velkými porcemi.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*