Home / Tipy & rady / Profesionálové vám vytvoří zahradu na míru. Nezapomeňte pak na údržbu
Profesionálové vám vytvoří zahradu na míru. Nezapomeňte pak na údržbu

Profesionálové vám vytvoří zahradu na míru. Nezapomeňte pak na údržbu

Zahradnické služby nemusíte využívat jen tehdy, když si chcete vybrat stromy či okrasné nebo užitkové rostliny. Kromě toho vám mohou zahradní architekti výrazně pomoct i s plánováním nebo údržbou zahrad.

Proč si nechat zahradu raději naprojektovat? Pokud se zahradničení nevěnujete dlouhodobě, ušetříte tak čas i zklamání pro případ, že by vaše zahrada nakonec vypadala jinak, než si přesně představujete.

Kromě toho budete mít jistotu, že jsou stromy i keře sladěné a že využíváte maximální plochu prostoru, který váš dům obklopuje. Zahradníci vám poradí, kde je vhodné umístit záhony, kde okrasné rostliny a jak například vaši zahradu oživit tak, abyste v ní mohli i trávit volný čas. Výhodou je i to, že vám odborníci rovnou poradí, jak se o zahradu správně starat.

Bez péče zahrada zpustne

Stejně tak práci zahradníků oceníte při péči o vaší zeleň. Bez pravidelné údržby totiž i pečlivě naprojektovaná zahrada postupně zpustne. Trávu je totiž potřeba sekat, stromy zmlazovat a keře prořezávat a modelovat – aby si například živý plot udržel svůj původní tvar. Odstraňování následků dlouho zanedbávané zahrady je přitom většinou náročnější a dražší než pouhá rutinní údržba.

A ne vždy na to sami máte dost času a všechno potřebné vybavení.

Díky tomu, že svěříte starost o zeleň okolo vašeho domu zahradním architektům, pro vás zahrada zůstane místem, které si budete spojovat pouze s odpočinkem a zábavou a zároveň bude její návštěva pokaždé potěšením.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*