Home / Tipy & rady / Ranní návyky – pozor, tyto mohou bránit hubnutí!
Ranní návyky – pozor, tyto mohou bránit hubnutí!

Ranní návyky – pozor, tyto mohou bránit hubnutí!

Ne všichni jsou ranní ptáčata, a pokud se donutíte vstávat, pak nejste obvykle příjemní. Existuje sice pár lidí, kteří vstávají rádi, ale těch moc nebývá. Po ránu si každý člověk vytvořil nějaké své rituály. Vstane, někdo si zacvičí, jiný otevře pořádně okno, další si dá osvěžující sprchu. Rituálů je velká spousta a ne všechny, zejména ty, které se týkají jídla, mohou tělu sloužit a prospívat.

Rituály, které mohou být škodlivé

Ranní rituály dokonce mohou určovat, jaký budete mít celý den. Budete mít po ránu hlad? Sníte malý oběd? Budete jíst pravidelně? Nebo se večer nacpete a všechny kalorie, které počítáte, vyjdou vniveč. Možná také dodržujete některé z těchto rituálů. Mohou však tělu a hubnutí škodit.

Odmítáte velkou snídani

Snídaně je důležitou, možná nejdůležitější část dne. Snídaně, která vás zasytí a je velká, může poté hodně pomoci během dne. Velká snídaně znamená lehčí a menší večeři. Během hubnutí musíte vsadit na klasickou snídani, která bude vyvážená a zdravá. Podpoříte metabolismus, dopřejete si spousty energie.

Vyhýbáte se sluníčku

A to je velký problém, protože slunce vám do těla dostává dávku vitamínu D, který je jinde těžko k sehnání. Sluníčko navíc také dobře spaluje tuky. Alespoň podle výzkumu z Kanady. Zde se prokázalo, že lipidy se při vystavení slunci zmenšují.

Nepijete po probuzení sklenici vodu

Vaše tělo potřebuje vodu. Sklenice vody po probuzení, kdy jste vlastně spali osm (možná i více) hodin a neměli možnost se napít, to je prostě nutnost. Voda zrychluje metabolismus, což snižuje riziko hromadění tuků. Pomáhá vám zbavit se toxinů. Když do vody přidáte po ránu i citron, nakopne vás to.

Šetříte si tučné a smažené potraviny na večer

Také se těšíte, až přijdete domů a dáte si smažený řízek (klidně i jednou za čas) nebo si dáte dortík, na který se těšíte už od rána? Raději si všechno nezdravé, sladké nebo smažené dejte v první polovině dne. Tělo se s tím lépe popasuje.

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*