Home / Tipy & rady / Repasovaná technika vám ušetří tisíce korun

Repasovaná technika vám ušetří tisíce korun

Potřebujete nový telefon či notebook? Chystáte se pořídit elektroniku na Vánoce? Zvažte, zda nepořídit tu repasovanou. Jde o vhodnou volbu z hlediska financí i šetrnosti k naší přírodě.

Repasovaný telefon nebo notebook stojí zlomek ceny nového, přesto se tomu novému téměř rovná. Sice za sebou má pár let provozu, ale nachází se ve velmi dobrém stavu, kromě toho prošel profesionální kontrolou, případné vadné části byly vyměněny.

Odkud pochází repasovaná technika

V mnohých firmách se třeba firemní notebooky vyměňují po každých pár letech, ačkoliv jsou plně funkční. Právě ty jsou pak vykupovány, repasovány a prodávány dál. Častokrát se jedná taktéž o notebooky nebo telefony z ukončených leasingových smluv.

Dobré je podotknout, že se repasuje obvykle jen ta dražší technika. U notebooku, jehož pořizovací cena byla dvanáct tisíc, by se to nevyplatilo. Mezi repasovanou technikou najdete spíš kousky, jež v době svého uvedení na trh patřily mezi špičku. Ani po pár letech používání tedy nejsou zralé na vyhození.

Jak vybrat repasovaný notebook?

Máte nějakou preferovanou značku? Přáli byste si repasovaný Dell nebo raději HP? Od toho se odpíchněte. Pak vybírejte dle parametrů, jako kdybyste kupovali notebook nový. Navíc se ale nezapomeňte podívat na to, v jakém je stavu.

Každý solidní prodejce stav notebooku dobře popíše, přidá poznámku o případných škrábancích na víku nebo horším stavu baterie. Prodejci obvykle repasovanou techniku rozdělují do kategorií značných A a B. Ty vám pomohou se rychle zorientovat, jaký notebook je ve špičkovém stavu a který třeba má nějaký ten kosmetický nedostatek. Škrábanec na víku nicméně nemá žádný vliv na výkonnost notebooku. Na repasovaném notebooku si zahrajete klidně i nové hry. Jen prostě významně ušetříte, zaplatíte zlomek ceny. A ještě jedna informace na závěr. Na repasovanou techniku dostáváte 12měsíční záruku.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*