Home / Tipy & rady / Ryhchloúklid garáže: čisto za půl hodiny. Jak na to?
Ryhchloúklid garáže: čisto za půl hodiny. Jak na to?

Ryhchloúklid garáže: čisto za půl hodiny. Jak na to?

Garáž často nepatří jen a pouze našemu dvoustopému miláčkovi, ale je zde také místo pro kutilství, sportovní potřeby, zahrádkářské vybavení, nebo nářadí. Jak si uklidit rychle a účinně?

Úklid je potřeba alespoň jednou za půl roku

Jednou za půl roku, většinou se začátkem podzimu a následně jara, si děláme pořádek v předmětech, které vlastníme. Vynikajícím způsobem si tak osvěžíme, kam patří jednotlivé dezinfekční prostředky, autokosmetika, nářadí, ale také semena pro zahrádku. Dokonalý úklid se hodí také jako ochrana podlah a zachování vysoké hodnoty celého domu. Jak ale na to, abychom uklízením netrávili celý den? Dejte se na rychloúklid.  Pomoci může třeba i podlahový myčka.

To nejnutnější

Vezměte to od podlahy. Je na zemi něco, co jste dosud nestačili umístit do polic a regálových systémů? Je na čase uklidit vše, co překáží při čištění podlahy. Pneumatiky, motyčky, postřiky na stromy, hobby nářadí, ale také malé drobnosti, je potřeba ihned umístit do plastového boxu nebo příslušného regálu. Ukliďte vždy to, co není z nějakého důvodu na svém místě. Úklidem nejnutnějších předmětů nebudete trávit déle než pár minut.

Ztráty a nálezy

Během práce si veďte evidenci. Zapisujte si, které produkty nebo předměty budete potřebovat dokoupit. Je zde něco, co již dosloužilo? Nekompromisně to vyhoďte a na svůj seznam si uveďte, že tuto položku potřebujete dokoupit. Jistě se vám podaří během očistného procesu nalézt předměty, jejichž hledání jste již možná dávno vzdali.

Moc se s tím nebabrat

Není potřeba se nechat úklidem pohltit. Dejte si hodinku, nebo třeba jen půl, kterou úklidu garáže věnujete. Moc si tedy nehrejte s detaily. Přejete si, aby vás práce bavila? Pusťte si veselou upbeatovou hudbu, pomůže vám to se naladit na tu správnou notu.

Následně vytřete podlahu průmyslovým čističem. Tímto způsobem se vám podaří odstranit také odolné nečistoty.

About angelo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*