Free songs
Home / Internet / Sedm rad pro bezpečný nákup na internetu
Sedm rad pro bezpečný nákup na internetu

Sedm rad pro bezpečný nákup na internetu

Mnoho z Vás již někdy ve svém životě koupilo něco přes internet a s blížícími svátky se k této formě nakupování jisto jistě opět vrátíte. Výhody tohoto způsobu obstarávání zboží jsou bezesporu veliké, ale ačkoliv se může nakupování přes takzvané eshopy zdát jako absolutně transparentní věc, opak je pravdou.

Na internetu se pohybuje spousta podezřelých prodejců, kterým není nečestný způsob obchodování vůbec cizí. My si nyní povíme jak minimalizovat možnost konfrontace s takovýmito případy.

Sedm rad pro bezpečný nákup na internetu

1. Pokud na internetu nenakupujete příliš často a nejste si internetovým obchodem ve kterém máte vyhlídnuté zboží jisti, podívejte se na reference tohoto obchodu na nejrůznějších vyhledávačích.

2. Pečlivě si čtěte informace o produktu a porovnávejte ceny. Protože příliš nízká cena oproti ostatním obchodům nevěští nic dobrého.

3. Dávejte také pozor, zdali má obchod uvedené kontakty. Každý eshop by Vám měl poskytnout informace v podobě názvu firmy, jména majitele, adresy a IČA a v neposlední řadě také telefonní kontakt.

4. Dávejte si pozor jak přesně zní reklamační a obchodní podmínky daného obchodu. Zaměřte se především na možnosti reklamace a způsob jejich vyřizování.

5. V případě nákupu bazarového zboží, se všeobecně nedoporučuje platba předem. Nejspolehlivějším způsobem je platba na dobírku, kdy máte možnost se na zboží podívat, než zaplatíte.

6. Hledejte. Využívejte nejrůznějších srovnávačů cen a vybírejte si mezi jednotlivými obchody,které Vámi chtěné zboží nabízejí. Zaměřte se také na výši poštovného, která se může u jednotlivých obchodů diametrálně lišit.

7. Výhodou při takovémto nákupu je také samozřejmě fotografie nabízeného zboží. Nebojte se, hlavně u bazarového zboží, oslovit prodejce o zaslaní fotografií přímo vámi žádaného produktu, který Vám bude následně doručen.

Pokud se budete těmito základními a jednoduchými radami řídit, určitě na novodobé internetové loupežníky nenarazíte. Nyní už jen zbývá popřát příjemné nakupování.

O Makawiel

Zanechte odpověď

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Nahoru