Home / Tipy & rady / Škrábance na brýlích? Odstraňte je jednoduše!
Škrábance na brýlích? Odstraňte je jednoduše!

Škrábance na brýlích? Odstraňte je jednoduše!

Nosíte-li brýle, pak víte, že je musíte pravidelně čistit. Bez toho to prostě nejde, musíte přece na okolní svět velmi dobře vidět. Pokud o ně nepečujete, mohou se objevovat malé či větší škrábance. Bohužel, ty se objevují po nějaké době používání asi na všech brýlích, zvláště když je nosíte den co den. Nemusíte si ihned kupovat nové, povrch skel může pomoci napravit něco, co má doma snad každý.

Specializované produkty versus zubní pasta

Tou věcí je zubní pasta! Možná to zní neuvěřitelně, ale i taková zubní pasta umí hodně pomoci. Nemusíte s prvním škrábanečkem utíkat k optikovi a snažit se opravit vadu za vysoké peníze. Existuje také spousta produktů, které slibují zázraky, že vám brýle dokonale vyčistí, nebudou na nich žádné šmouhy a ani škrábance. Obvykle jsou tyto produkty poměrně drahé. Vyzkoušejte zubní pastu!

Zubní pastu má doma opravdu každý, ať už klasickou, obyčejnou, s příchutí nebo jakoukoliv jinou. Postačí úplně obyčejná zubní pasta. Jak postupovat? Vůbec nic složitého, jen naneste zubní pastu na obě strany skla brýlí. Následně vezměte do ruky jemný hadřík, se kterým můžete skla očistit a krouživými pohyby rozetřete zubní pastu po celých sklech. Následně dejte brýle pod vlažnou tekoucí vodu a zubní pastu smyjte.

Nechejte osušit a jako poslední krok vyleštěte brýle s pomoci utěrky z mikrovlákna. Nyní nezbývá nic jiného, než zkontrolovat brýle. Jsou čisté? Škrábance jsou pryč! Jestliže byly obzvláště hrubšího ražení a stále se objevují lehounké škrábance, pak můžete celý postup opakovat. Po dvou maximálně třech čištěních by mělo dojít ke stoprocentnímu výsledku! Nemusíte tak nutně navštívit optika a připravit se, že zaplatíte vysoké částky za opravu nebo rovnou za výměnu skel. Vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu!

About Zuzana Žáková

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*