Home / Finance / Společná finanční domácnost je dílem krize
Společná finanční domácnost je dílem krize

Společná finanční domácnost je dílem krize

Díky finanční krizi a pod tlakem vzrůstajících cen se také zvyšují celkové životní náklady. Mnoho rodin proto musí měnit svoji finanční strategii. O penězích a nákupech již nerozhoduje jen jeden člen rodiny, který přispívá do společné kasy určenou částkou, ale stále více rodin začíná dávat přednost společnému sdružování finančních prostředků.

Není se tedy čemu divit, že více jak 67 procent můžu a žen hospodařící se svým partnerem ukládá své příjmy na společný účet a nakládají s nimi v rámci společného žití. Dalším zajímavým faktem je že více než 65 procent domácností se společně rozhoduje na výdajích o děti. Další informací ze studie vyplývá, že v devadesáti procentech domácnosti diskutují o půjčkách, hypotékách a investicích. Společný názor na rodinný rozpočet o, který by se měli oba partneři starat, sdílí 58 procent dotázaných. Je to správná reakce na aktuální situaci a finanční krizi, přesto má mnoho domácností obavu o svojí budoucnost, díky politickým hrátkám, zvyšování daní a dalších finančních zátěží. Díky negativním reakcím na situaci kolem finančního rozpočtu nutí rodiny spojovat své příjmy. Často se, ale stává, že spojení rodinných financí je zdrojem konfliktů v rodině, proto to vyžaduje větší úsilí na spolupráci a komunikaci obou partnerů.

Společná finanční domácnost je dílem krize

Vzájemná komunikaci při nastolování společných financí je důležitá. Především důvěra, že při zveřejnění svých financí, zůstane každému i určitá částka na koníčky, zábavu, dárky a další věci, které patří k osobnímu životu. Jak říká mnoho odborníků, důležitá je především komunikace a upřímnost bez toho nelze společně hospodařit, aniž by se to obešlo bez konfliktů. V Česku dávají přesto stále někteří partneři přednost k individualitě a spoluodpovědnost je na druhém místě. Pokud se společně takto partneři domluví je to v pořádku, ale v případě jakýkoliv zásadních změn v domácnosti jako je narození dítěte je potřeba znovu definovat způsob hospodaření v domácnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*