Home / Zdraví / Tipy a triky jak na dietu
Tipy a triky jak na dietu

Tipy a triky jak na dietu

Kdo by to neznal, povislé bříško již před Vánocemi, a představa jak bude vypadat po Vánocích plných cukroví, a svátečních hostin, plní člověka úzkostí. A Vy si po každých Vánocích říkáte: „Teď budu cvičit a nasadím dietu“. Nyní si řekneme pár pravidel při jejichž dodržování Vám Vaše bříško bude vděčné.


Tipy a triky jak na dietuU jídla odpočívejte
Ať jíte cokoliv, dbejte na pomalou konzumaci řádně zpracovaného, tedy požvýkaného jídla. Čím déle jídlo budete zpracovávat, tím více mu dodáte enzymů, které pomohou jeho trávení a vy nebudete mít pocit těžkosti.

Omezte ochutnávání a uždibování
Při samotném vařeni, ale i při procházení kolem napečených koláčů se hlídejte. Snažte se minimalizovat takovéto ochutnávky, a jezte pouze přesně dané porce, které si budete pamatovat.

Jezte kvalitní potraviny
Nakupujte opravdu kvalitní potraviny. Máte u nich zaručenou nezávadnost. Obsahují mnohem více „čistých“ látek a nejsou plné chemie a další dobrot, kterých najdeme v levných potravinách spousty.

Snídejte bílkoviny
Při raním vstávání si určitě dejte jogurt, tvaroh či vejce. Obsahují totiž vysoký podíl bílkovin, které způsobí že máte během dne méně chuť na tučné a sladké, a také přináší větší pocit sytosti.

Tipy a triky jak na dietu

Sytosti řekněte ne
Při jídle vždy nedosahujte pocitu úplné sytosti. Samotnému jídlu trvá minimálně 20 minut než se dostane do žaludku a začne proces jeho trávení. Je tedy vhodné vždy po jídle tuto dobu počkat, a pokud se nedostaví pocit uspokojení, můžete si dat ještě něco na zub.

Naučte se počítat kalorie
V dnešní době elektroniky je to jednoduší než by jste čekali. Například mobilní telefony nabízejí nesčetnou řadu aplikací s kalorickými tabulkami. Naučte se tedy pravidlo většího výdeje než příjmu. A brzo uvidíte že tělo začne využívat tukové zásoby a tím i spalovat a Vy budete hubnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About Makawiel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*